Tam Dişsizlikte Sabit İmplant Protezleri

Ağızda bütün dişlerin eksik olduğu duruma tam dişsizlik deniliyor. Bu tip hastalar için birçok özel diş tedavi seçenekleri uygulanabiliyor. Diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen yöntemlerin başında ise implant tedavisi geliyor. Ağızda hiç diş olmadığında ya takıp çıkarılan tam damak kullanmak gerekir, ya da implant diş olanağından faydalanmak gerekir.

Tüm dişlerini kaybeden bir hasta için implant konforu sağlayacak ilk seçenek, çenenin kemik kalitesine ve şekline göre 2 ya da 4 adet implant yerleştirilerek takıp çıkarılan diş kullanmak iyi bir alternatif olabilir. Burada temel hedef, implant diş destekleri sayesinde dişin hem yemek yerken, hem konuşurken hatta ve hatta hapşırırken dahi dişin yerinden oynamasını önlemektir.

Tam dişsizlikte kaç implant uygulanabilir?

Ağzında hiç diş kalmamış yani tam dişsizlik problemi yaşayan bir hastanın en çok arzuladığı ise gerçek diş görünümünde sabit bir protez sahibi olmaktır. Bu tedavi seçeneğinde dişlerin çekimi sonrasında çok uzun zaman geçmemiş olması, çene kemiklerinin erimemiş olması şartı aranmaktadır. Dudak ve yanak desteğinin kaybedilmemiş olması da önemli bir noktadır. Kemik yüksekliğinin estetik görüntüyü engellemeyecek seviyede olması da diğer belirleyici kriterlerdendir. Tam dişsizlikte bir çeneye en az 6 implant yerleştirilebilir. Bu rakam, her bir vaka türüne göre değişkenlik gösterebilir. Böylelikle her bir implant, doğal diş görevi görmektedir.

Tam dişsizlikte tedavi seçenekleri ve implant tekniği hakkında detaylı bilgi almak için hem İstanbul Avrupa Yakası’nda hem de Anadolu Yakası’nda hizmet verdiğimiz Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.