Kırılan Porselenlere Elvada

Monolitik zirkonyum bir çeşit monoblok (yekpare) zirkonyumdur. Bu zirkonyum üzerine porselen konmadan ama sanki porselen varmışçasına renklendirilip, makyajlanıp son derece doğal ve estetik görünümlü çok yüksek kırılma dayanımı olan kuronlar üretilebiliyor. Uzun köprüler, bruksist (diş sıkan) hastalar ve dikey boyut (dişleri aşınmış) sorunu olan hastalar için müthiş bir çözüm olmaktadır. Özel patentli üretim sistemi sayesinde, diğer zirkonyum ürünlere göre transparanlığı ve estetik görünümü çok daha iyi olan ve dayanıklılığı da çok daha yüksek olan bir materyaldir. Çok daha az madde kaybıyla, çok daha sağlam restorasyonlar Yapılan bilimsel çalışmalarda 0.5 mm kalınlığa sahip monolitik zirkonyanın bile ağız içi maksimum ısırma kuvvetlerine karşı yeterli dirence sahip olduğu bildirilmiştir. 2 seans gibi kısa bir sürede sizinle Monolitik zirkonyum ile yapılan kuron ve köprüler, metal veya zirkonyum alt yapı veya porselen içermediğinden birçok tedavi basamağını ortadan kaldırır.

Bir kaç günde bir yapılan provalara gerek kalmaz. Böylelikle bir hafta, on gün süren uzun tedavi süreçlerine girmeden kısa sürede hastalar yeni dişlerine kavuşur. Özellikle yurtdışından gelen tedavi için kısıtlı vakti olan hastalar bu materyali tercih edebilirler. Kimler için uygun? Monolitik zirkonyum ile yapılan kuron ve köprüler, metal alt yapılı veya zirkonyum alt yapılı kuron ve köprülere göre çok daha estetik bir görüntüye sahiptir ve kırılmaya karşı çok daha dayanıklıdır. Bu özellikleriyle metal altyapılı ve zirkonyum altyapılı kuron ve köprülere göre çok daha büyük avantajları olan bir alternatiftir.

- Bruksizm hastaları için, daha önce metal altyapıları kırılmış ve restore edilmesi gereken hastalar için son derece uygun ve önerilen bir çözümdür.

- Porselen için yeterli miktarda yer bulunmayan dişlerin kanal tedavisi gereksinimi kalmadan restore edilebilmesinde harika bir çözümdür.

- Özellikle bu sebeplerle tercih edilse de bütün hastalarda arka bölge için çok iyi bir tedavi alternatifidir.

-Altyapı veya porselen provası gerektirmediğinden zamanı olmayan hastalar için de uygundur.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.