Tek Diş İmplantı

Tek diş implantı nasıl yapılır, tek diş implantı hangi durumlarda gereklidir? Gibi soruları yanıtlamadan önce neden tek diş implant uygulamasına ihtiyaç duyulur onu özetleyelim.

Tek diş kaybı neden olur, tek diş implant uygulamasına neden ihtiyaç duyulur?

Diş kaybı, çoğu kez diş çürüğünden, diş eti hastalıklarından veya travma gibi kazalardan dolayı meydana gelebiliyor. Önceleri tek diş kayıplarında yalnızca köprü veya protez gibi tedavi yöntemleri tercih edilirken, diş hekimliği alanındaki gelişmeler sayesinde implant uygulamalarıyla da tedavi süreçleri kolaylaşmıştır. Tek diş implantı, kişinin problemli bir diş çürüğü sonrasında dişini kaybetmesi sonrasında uygulanabilir. Çıkartılan dişin yerine, tek diş implant uygulaması yapılabilir.

Tek Diş İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Tek diş implantı, komşu dişlere herhangi bir zarar vermeden tek bir dişteki sorunun çözümlenmesini sağlar. Köprüye göre bakımı ve temizliği daha kolaydır. Tek diş implantı, doğal diş fonksiyonuna sahiptir ve aynı görünümü de sunar.

Tek Diş İmplantı Herkese Uygulanabilir mi?

Tek diş implantının uygulanabilmesi için kişinin aktif büyüme sürecinin tamamlanmış ve yeterli kemik düzeyinin bulunması gerekir. Uygulanan implant, diş kökü görevi göreceği için dişi çevreleyen kemik yapı ne kadar kaliteli ve sağlam olursa, vidanın kemiğe tutunması da başarılı bir şekilde olur.

Tek Diş İmplant Fiyatları

Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde tek diş implant uygulamasını kampanyamızdan yararlanarak 399 Euro’ya yaptırabilirsiniz. Tek diş eksikliği artık özgür gülüşlerinize engel değil! Bizlerle hemen iletişime geçebilir, ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.