Doğru Kanal Tedavisi Kurtarır

Doğru Kanal Tedavisi Kurtarır

Dişin kök kanallarındaki sinirler, iltihaplanmış veya canlılığını sürdüremeyecek derecedeyse kanal tedavisi gerekir. Dişteki derin çürükler, kırık ve çatlaklar, dolgular, diş kesimi gibi işlemler zamanla pulpanın iltihaplanmasına yol açar. İltihaplı pulpanın tedavi edilmediği durumlarda, ağrı ve abse sorunları meydana gelir. Dişlerinizde yaşadığınız sıcak ya da soğuğa karşı hassasiyet, çiğnemede ağrı, renk değişikliği, diş yakın bölgelerde ele gelen şişlik gibi problemler, kanal tedavisine ihtiyaç duyduğunuzu gösteriyor olabilir.

Kanal Tedavisi, en iyi ortodonti hastanesi, en iyi diş hekimi tavsiye, Türkiye'nin en iyi diş hekimi, En iyi diş Doktoru, diş doktoru tavsiye,Endodonti uzmanı, dişin kök kanalındaki iltihaplı veya hasar gören pulpayı çıkarır, dikkatli ve özenli bir şekilde kök kanallarını temizleyerek şekillendirerek kök kanalını doldurur.  Kanal tedavisi sonrası dişe dolgu ya da porselen kaplama işlemi yapılır. Diş, doğal görevine devam eder.

Başarılı bir şekilde uygulanan kanal tedavisi, dişin ağızda uzun yıllar ve hatta ömür boyu kalmasının sağlar. Ayrıca enfeksiyonun tedavi edilmesi ve çekimde oluşacak diğer tedavi gereksinimlerini önlemesinden ötürü Endodonti, koruyucu diş hekimliğinde çok önemli bir alanıdır. Daha önceleri birkaç seans süren kanal tedavileri,  günümüzde kullanılan ve hastaya hem zaman hem de konfor sağlayan döner aletler ile artık tek seansta yapılabiliyor. Bu sayede tedavi sonrasında oluşabilecek tüm komplikasyonlar azalıyor. Diş hekimliğinde kullanılan bir diğer yenilik olan dental operasyon mikroskopu sayesinde hekim karmaşık kanal sistemini daha rahat gözlemleyebiliyor.

Diş hekimliğinin amacında dişi mümkün olduğu kadar en fazla sürede canlı tutmak; tutulamıyorsa da kanal tedavisi ile diş kökünün ağızda kalmasını sağlamaktır. Diş tedavileri arasında kanal tedavisi de destek bir işlemdir. Yanlış uygulanan, başarısızlıkla sonuçlanan kanal tedavisi ve aklınıza takılan diğer tüm kanal tedavisi soruları için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.