Genel anestezi ile diş tedavisi

Diş hekimi korkusu yaşayan çocuk ve engelli hastaların diş tedavilerini diş hekimi koltuğunda gerçekleştirmek zaman zaman mümkün olamayabiliyor. Bu durumda herhangi bir stres yaşamadan sedasyon ya da genel anestezi ile tüm diş tedavileri tek seferde gerçekleştirilebiliyor.

Genel anestezi ile diş tedavisi, Dentadent, Bakırköy Diş Tedavisi

Genel anestezi sayesinde çürük dişlerin tedavisinden diğer tüm koruyucu uygulamalara kadar her işlem tek bir seansta yapılabiliyor. Böylelikle tedavi sürecinde hastaların yıpranması engellenmiş oluyor. Özellikle küçük yaştaki çocukların diş tedavileri esnasında yapacakları olası ani hareketlerle oluşabilecek yaralanma riskleri ortadan kalkmış oluyor. Diş hekimi korkusu yaşayan hastalarda, bulantı veya öğürme refleksi fazla olan kişilerde bu tür cerrahi işlemler rahatlıkla uygulanabilir.

Genel anestezi altında diş tedavisi uygulanan ve uyanan çocukta herhangi bir ağrı yaşanmaz. Çocuğun uyanmasını takiben bir-iki saat gözlem altında tutulduktan sonra aynı gün içinde taburcu edilebilir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen diş tedavileri sonrasında önemli olan; kontrol randevularının aksatılmaması, beslenme ve ağız hijyeniyle ilgili diş hekiminin verdiği önerilere uyulmasıdır. Genel anestezi ile diş tedavilerinin bireye hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Genel Anestezi İle Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?
- Bulantı refleksi olanlara,

- Dental fobisi olanlara,

- Hem fiziksel hem de zihinsel engelli çocuklara,

- Restoratif ya da cerrahi tedaviye ihtiyaç duyulan fakat akut enfeksiyon veya alerjik sebeplerden ötürü lokal anestezi uygulanamayan çocuklara,

- Biberon çürüğü ve yaygın çürükleri olan küçük yaştaki çocuklara,

- Genel anestezi gerektiren gömülü diş, kist gibi cerrahi girişime ihtiyacı olan hastalara,

- Mental veya fiziksel engeli bulunan çocukların diş tedavileri yalnızca genel anestezi altında yapılabilmektedir.

- Çok uzun süreli işlemlerde, yurt dışı hastalarının zamandan tasarruf etmeleri için de genel anestezi kullanılabilir.

Genel anestezi altında gerçekleştirilen diş tedavileri hakkında daha detaylı bilgi almak için Bakırköy ya da Bağdat Caddesi Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.