Dişler Arasındaki Boşlukların Tedavisi

Diş aralıkları neden oluşur?

Dişler arasında meydana gelen boşluklar, çene ve dişleri ilgilendiren bir durumdur. Çene geniş, dişler normal boyuta sahip olabilir. Dişlerin küçük veya dar, fakat çenenin normal boyutta olması dikkati çekebilir. Hem çene geniş, hem de dişler küçük ya da dar olabilir. Özellikle diş eti ameliyatlarından sonra dişlerde aralık gibi sorunlar oluşabilir.

Dişlerin arasındaki boşluklar nasıl kapatılır?

Ortodontik tedavi ile dişler arasındaki boşlukların kapatılması mümkündür. Kompozit dolgular ile dişlerin arasındaki boşluklar kapatılabilir. Porselen laminalar sayesinde dişler arasındaki aralıklar giderilebilir.

Öncelikle meydana gelen diş boşluklarının sebepleri tespit edilerek, yeniden oluşmamaları için önlem alınması gerekir. Aşırı aralıkların olduğu hastalarda farklı tedavi seçeneklerinden de destek alınabilir.

Laminalar ile diş boşlukları tedavisi

Dişlerdeki boşluklar, dişlerin ön yüzlerine uygulanan ince porselen yapraklar sayesinde kapatılabilir. Lamina kaplama ile dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları da giderilir.

Son derece hassas bir teknik ile üretilen laminalar, diş dokusu ile yüksek uyum sağlar. Porselen laminaların ışık geçirgenlik özelliği vardır. Bu sayede de dişe doğal bir görünüm kazandırır.

Bonding tedavileri

Bonding tedavileri, koruyucu diş hekimliği alanında tercih edilen popüler bir yöntemdir. Uygulaması rahat ve kolaydır. Diş çürüklerinin tedavisinde uygulanan kompozit dolgular, dişlerin uzamasını ya da enine genişlemesi yönünde etkilidir. Bunun yanı sıra bonding uygulamaları sayesinde dişlerde bulunan boşlukların kapatılması da mümkündür. Diş rengi ile uyum gösterecek kompozit malzemeler kullanılması ile gerçekleştirilir. Bonding tedavisi her yaştan bireye uygulanabilir.

Diş teli

Diş telleri, diş, çene yapı ve şekil bozukluklarından dolayı yakınan hastalara uygulanan bir yöntemdir. Günümüzde şeffaf diş teli seçeneği gibi farklı ve estetik ayrıcalıklar sunan özel tedavi alternatifleri sayesinde iş hayatında dahi kişiler özgürce gülümseyebilirler. Ayrık ve boşluklu dişlerin tedavisinde popüler bir yöntem olarak tercih edilirler.

Dişlerin arasındaki boşlukların tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.