İmplant Yaptıranlar Diş Teli Takabilir Mi?

Önceden implant yaptıranlar sonrasında diş teli takabilir. Fakat daha başarılı sonuç alınabilmesi için ortodontik tedavinin ilk önce yapılması gerekir. diş kökleri, ortodonti tedavisi ile doğru yerlerine hareket ettirilir. İmplant dişin kökü, doğal dişin kökü gibi hareket edemez, kemik içinde yer değiştirmesi daha güçtür.

İmplant Yaptıranlar Diş Teli Takabilir Mi?Ortodonti ile yer değiştirilmesi istenen dişlerin tedavisine başlandığında komşu dişleri, implant kısmına değmeyecek şekilde kökleriyle birlikte hareket ettirildiğinde implant sınırlamasıyla karşılaşılır. Mümkünse daha öncesinde ortodonti tedavisine başlanmalı, sonrasında kalan boşluklu kısımlara implant uygulaması yapılmalıdır.

İmplant uygulaması yapılmadan önce diş teli tedavisi yapılması çok daha uygundur. Ortodontik tedavi sayesinde implant öncesi, tüm dişler çene kemiği içindeki kökleri paralel olacak şekilde istenilen konuma yani doğru yere alınır.

Ortodonti tedavisi bitmeden hemen önce implant uygulanabilir. Böylelikle hem ortodonti hem de implant üstü protez ile birlikte tüm tedavi hızlıca tamamlanmış olur.

İmplant tedavisi ve diş teli hakkında detaylı bilgi almak için Ortonorm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.