Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, çeşitli nedenlerden ötürü renk değiştirmiş dişler için ideal bir kozmetik çözümdür. Sigara, çay, kahve ve kola gibi asitli içeceklerin fazla tüketiminden, eski dolgu, protez ve kaplamalar, antibiyotik veya aşırı florid tüketiminden dolayı dişlerde lekelenmeler oluşmaktadır.

Diş beyazlatma (bleaching), dişlerin yüzeyinde oluşan renk bozulmalarını gidererek dişe doğal bir beyazlık kazandırılması işlemidir. Ağız hijyeni yeteri kadar önemsenmediğinde dişler daha kısa sürede doğal renginden uzaklaşmaktadır.

Diş beyazlatma (bleaching) iki yöntemle yapılır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Hekim tarafından hastaya özel olarak hazırlanan plakları, hastanın kendi başına kullanmasına dayalı uygulamadır. Hekim, hastanın ağız ve diş kontrolünde ölçülerini alarak hastaya özel plaklarını hazırlar. Hekim tarafından hastaya plaklara ne kadar beyazlatma jeli sürmesi gerektiği konusunda bilgi verilir. Hasta ortalama günde 5-7 saat arasında plakları kullanır. Genellikle uyku esnasında kullanılması önerilen plakları, ortalama 5 ila 7 gün kullanılan plaklar sayesinde planlanan renk tonuna kavuşulur.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi ise klinik ortamında hekim tarafından uygulanan, ev tipi diş beyazlatmaya göre daha kısa sürede sonuç veren diş beyazlatma yöntemidir. Yaklaşık olarak 1–1,5 saat arasında tamamlanır. Hekimin uygun görmesi durumunda ilave seanslar da eklenebilir.

Dentadent Bakırköy Diş Hastanesi ile iletişime geçerek gülüş tasarımı, diş beyazlatma, ofis tipi diş beyazlatma ve ev tipi diş beyazlatma hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Diş Beyazlatma ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.


GÜLÜŞ TASARIMI


ONLINE RANDEVURANDEVUNUZU PLANLAYIN

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili tüm sorunlarınız için randevunuzu hemen planlayabilirsiniz.

HEMEN RANDEVU AL

DOKTORA SORDOKTORUNUZA DANIŞIN

Diş tedavileri hakkında detaylı bilgi ve fiyatları doktorlarımıza sorabilirsiniz.

HEMEN DOKTORA DANIŞ

RÖNTGEN GÖNDERRÖNTGENİNİZİ PAYLAŞIN

Doğru teşhis ve tedavi yöntemleri için röntgeninizi paylaşabilirsiniz.

HEMEN RÖNTGEN GÖNDER
HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.