Protez Diş

Protez Diş

Farklı nedenlerden ötürü kaybedilmiş dişlerin yerine yapılan protez dişler, günümüzde sıklıkla tercih edilen uygulamalardandır. Ağızda eksik olan dişler estetik açıdan olduğu kadar kişinin genel sağlığı açısından da büyük önem taşır. Protez dişin amacı, hastanın kaybolan fonksiyonlarının geri kazandırılmasıdır.  

Diş protezler; sabit protezler, hareketli protezler ve implant üstü protezler olarak 3 ayrı başlığa ayrılır.

Sabit Protezler

Mevcut dişlerden destek alınarak yapılan sabit protezler, dişlere yapıştırılır. Hasta tarafından çıkarılamazlar. Sabit protezlerin yapımında metal altyapılı ya da metal altyapısız porselenler kullanılır.

Hareketli protezler

Dişlerden ya da kaybedilen dişlerin kalan dişeti ve kemiklerinden destek alınarak yapılan protez çeşididir. Hastanın istediği zaman çıkarabildiği hareketli protezler, bölümlü ve tam protezler olmak üzere ikiye ayrılır.

Bölümlü protezler hastanın kendi dişlerine hassas tutucularla bağlanır. Bu yüzden tam protezlere oranla daha sabit olurlar. Hassas tutucuların geleceği dişlere ise mutlaka kron yapılmalıdır.

Tam protezler ise tüm dişlerin çekilmiş olduğu ağızlarda uygulanır. Çene kemikleri erimiş olan hastalarda tam protezlerin tutuculuğu zayıf olduğundan implantlarla birlikte uygulandıklarında tam başarı sağlanır.

Dentadent Bakırköy Ağız ve Diş Hastanesi ile iletişime geçerek protez diş, protez çeşitleri ve protez fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


Protez Diş ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.


DİŞ TEDAVİSİ


ONLINE RANDEVURANDEVUNUZU PLANLAYIN

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili tüm sorunlarınız için randevunuzu hemen planlayabilirsiniz.

HEMEN RANDEVU AL

DOKTORA SORDOKTORUNUZA DANIŞIN

Diş tedavileri hakkında detaylı bilgi ve fiyatları doktorlarımıza sorabilirsiniz.

HEMEN DOKTORA DANIŞ

RÖNTGEN GÖNDERRÖNTGENİNİZİ PAYLAŞIN

Doğru teşhis ve tedavi yöntemleri için röntgeninizi paylaşabilirsiniz.

HEMEN RÖNTGEN GÖNDER
HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.