Kanal Tedavisi İstanbul

Kanal tedavisi dişin pulpası iltihaplanıp zarar gördüğünde uygulanan bir işlemdir. Dişin gördüğü en önemli hasar, çürüyerek işlevini yitirmesidir. Dişin işlevine devam etmesini sağlayabilmek için en ideal tedavi yöntemi ise kanal tedavisi yani endodonti işlemidir.

Pulpa dokusu, dişin en iç kısmında bulunur. Dişe canlılık veren pulpa; dişteki gelişim, beslenme ve savunmadan sorumludur. Kırık ya da derin çürüklere sahip dişlerde zamanla bakteri oluşturarak pulpanın iltihaplanmasına neden olur.

Kanal tedavisi işlemi son derece kolay şekilde gerçekleştirilir. “kanal eğrisi” adı verilen küçük iğnelerin desteğiyle kanal içinde yer alan sinir dokusu çıkarılır ve ölü hücre artıkları temizlenir. Sonrasında kanalın içi yıkanarak uygun dolgu maddesiyle kök ucuna kadar doldurulur.

Kanal tedavisi gerektiren durumlar?

- Dişte bir anda meydana gelen ağrı

- İlaçlarla geçmeyen ağrı (Özellikle gece)

- Diş hassasiyeti

- Dişte, dişetinde ve lenf bezlerindeki şişlikler

- Dişte meydana gelen renkleşme

İstanbul içinde en iyi kanal tedavisi işlemini uygulayan Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; Bakırköy’de hizmet vermektedir. Kanal tedavisi uzmanımız Dr. Dt. Hüseyin Demirkesen, kanal tedavisi için ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemleri başarıyla gerçekleştirmektedir.

Kanal Tedavisi Uzmanı Endodontist Dr. Dt. Hüseyin Demirkesen, İstanbul Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde sedasyon ya da genel anestezi altında kanal tedavisi işlemlerini uygulayarak diş hekimi korkusu yaşayan hastalar için de konforlu bir tedavi süreci sunmaktadır.

İstanbul Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçerek Endodontist Dr. Dt. Hüseyin Demirkesen’in uyguladığı işlemler, kanal tedavisi uygulamaları ve kanal tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.