Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi

Diş Eti Hastalıkları Ve Tedavisi

Erken yaşta erken yaşta diş kaybına neden olan diş eti hastalıkları, kişilerde ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor. Diş fırçalama esnasında, yemek yerken veya kendiliğinden meydana gelen diş eti kanamaları diş eti hastalığının en önemli belirtileri arasında yer alıyor. Diş eti hastalığı olan kişilerin diş etinde;  şişme ve çekilme, ağız kokusu, metalik bir tat gibi problemlerle karşılaşılabiliyor.

Diş Eti Hastalıkları, Dentadent Bakırköy diş hastanesi, en iyi diş kliniği, diş hastanesi, en iyi endodontist,Diş eti hastalıkları çoğu zaman kronik seyrettiğinden hasta, belirti yaşayana kadar anlamayabilir. Diş eti hastalıklarının ilerlemiş evresinde dişlerde sallanma gibi önemli problemler yaşanabilir.

Diş eti hastalıklarının temelinde dental plak adı verilen diş taşı bulunuyor. Diş taşı, dişe yapıştığı zaman belirli zaman sonrasında çevre dokulara zarar veriyor.

Diş taşları temizlenmediği zaman günden güne birikerek kökün yüzeyine de yapışıyor. Diş taşı, kök yüzeyine yapıştıkça kemik erimesine neden oluyor. İlerlemiş evrede önce diş eti iltihabı, sonra çürüme ile birlikte dişler sallanmaya başlıyor. Sallanan diş, çekilecek hale geliyor.


Bebeklik döneminde başlayıp düzenli olarak diş hekimi kontrollerini yaptırmak büyük önem taşıyor. Düzenli muayeneler ciddi diş ve diş eti hastalıklarının teşhisi açısından önem taşıyor.

Diş fırçasına ilaveten diş eti hastalıklarından korunmak için mutlaka diş ipi kullanılmalıdır. Dişlerin arasındaki mesafenin büyük olduğu durumlarda diş ipi yetersiz kalabilir. Bu durumlarda ara yüz fırçası adı verilen fırçalar ya da ağız duşu adı verilen eczanelerden temin edebileceğiniz aparatlardan kullanılabilir. Diş eti hastalıkları ve diş eti tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için merkezimizden randevu oluşturabilirsiniz.

 

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.