İmplant Nedir?

İmplant Nedir?

İmplant, eksik olan dişlerin yerine yapılan, çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek oluşturması amacıyla uygulanan yapay diş kökleridir. Diş kökünün görevini üstlenen implant, % 96 – 98 ’lik başarı oranı ve 2- 3 haftalık iyileşme süreciyle hastalar ve hekimler tarafından sıklıkla tercih edilen son derece popüler bir uygulamadır.

İmplant Uygulaması Kimlere Yapılabilir?

İmplant Nedirİmplant uygulaması sağlıklı diş etlerine sahip, 18 yaşını doldurmuş, çene ve yüz gelişimini tamamlamış her birey için idealdir. İşlem öncesinde çene yapısının uygun olup olmadığı çekilen röntgenlerle tespit edilir. Diyabet, yüksek tansiyon ve otoimmun hastalık gibi sistemik hastalıkları bulunanlarda hekimler ile konsültasyon yapılarak uygun şartlar oluşturulduğu takdirde implant uygulanabilir.

İmplant Uygulaması Ne Kadar Sürer?

İmplant uygulaması cerrahi bir operasyonla gerçekleştirilir. İmplant uygulamasının süresi yapılacak olan implant sayısına ve hastanın çene kemiğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yapılacak olan işlem tek bir implant ise bu 10 dakika - 30 dakika arasında uygulanır. Cerrahi operasyonu takiben, implant ile kemiğin kaynaşması için 1-3 aylık zaman dilimi arasında beklenir. İmplant kemikleştikten sonra üzerine oturtulacak olan protezler ise birkaç seansda uygulanması ile süreç tamamlanır.

İmplant Uygulamasının Diğer Tedavilere Göre Avantajı Nelerdir?

Köprü ve total protezlere oranla daha uzun ömürlüdür. Dental implantlar yerleştirildikleri bölgede kemiği aktive ederek kemik erimesini yavaşlatarak azalmasını sağlarlar. Doğal görünüme sahip olmaları ve diş rengiyle uyumlu olmaları nedeniyle diğer dişler arasında farklı görünmezler. Diş implantı doğru şekilde uygulandığında ömür boyu kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.