Çocuk Diş Hastanesi

Pedodonti yani diğer adıyla Çocuk Diş Hekimliği 0-14 yaş aralığında yer alan çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlığını korumanın yanı sıra meydana gelen problemleri tedavi etmeyi amaçlar.

Çocuk Diş Hastanesi - Dentadent Diş HastanesiBakırköy Çocuk Diş Hastanesi kapsamında Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak 0-14 yaş arasındaki tüm çocuk hastalarımızın ağız ve diş tedavileri bünyemizde gerçekleştirilmektedir. Muayene, röntgen tetkikleri veya mevcut patolojileri saptanarak tedavi planı oluşturulmaktadır.

Çocuk Diş Kliniğimizde deneyimli diş hekimleri tarafından uygulanan öncül tedaviler;
• Diş çekimi,

• Diş dolgusu ve kanal tedavileri,

• Diş taşı temizliği,

• Travma sonucunda meydana gelen diş kırıklarının tedavileri,

• Florür uygulaması,

• Fissür örtücü şeklinde diğer tüm koruyucu diş tedavileri

Çocuklar için gerekli olan tüm dental tedaviler, uzman pedodontistlerimiz tarafından sağlıklı ya da engelli çocuklara gönül rahatlığıyla uygulanmaktadır. Özellikle 4 yaşından küçük çocukların diş tedavilerinde ya da engellilerde güvenli şekilde genel anestezi ile işlemler gerçekleştirilmektedir. Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde deneyimli çocuk diş hekimleri tarafından hem çocuklara hem de ebeveynlerine, koruyucu diş sağlığına yönelik ağız hijyeni ve bakımı bilgilendirmeleri yapılmaktadır.

Çocukların ağız ve diş sağlığını korumak için 6 ayda 1 düzenli yapılan diş hekimi kontrolü önemlidir. Bu kontroller sayesinde ağız ve diş sağlığını tehdit eden her türlü sorun kolaylıkla tespit edilebilir ve uygun tedavi planlaması yapılabilir. Diş Hastanesi ve Çocuk Diş Hastanesi olarak bizler en iyi hizmeti vermek için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Engelli çocuklarımızın diş sağlığında da Hastanemiz özel hizmetler sunmaktadır. Tüm diş hekimlerimiz ve diş doktorlarımız kendilerini çocuk piskolojisi konusunda geliştirmektedirler. 


Çocuk diş hastanesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.