Porselen Diş

Kanal Tedavisi

Estetik diş hekimliğinde kullanılan en popüler tedavi yöntemi metalsiz porselen kaplamalardır. Toplumdaki estetik beklentiler ve bonding uygulamalarındaki ilerlemeler metalsiz porselenlerin yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Porselen Diş Kaplama Nedir?

Dişlerdeki şekil bozuklukları, estetik problemler, çapraşıklıklar ya da eksik dişlerin olması durumunda tercih edilen protez restorasyona porselen kaplama denir. Günümüzde yaygın olarak porselen diş diye bilinir. Günümüzde ve ülkemizde de çok uzun dönemdir yaygın olarak kullanılan porselen kaplama tipi metal destekli porselen kaplamalardır.

Porselen Diş Kaplamaların Ömrü Ne Kadardır?

Her diş uygulamasında olduğu gibi porselen diş kaplamalarının da bir ömrü vardır. Porselen diş kaplamaların çoğu ortalama 10 sene kadar rahatlıkla kullanılabilir. Porselenin ömrü, ağız bakımının özeniyle doğru orantılıdır. Ne kadar iyi bakılırsa kullanım ömrü o kadar artar.

Eskiyen porselen kaplamalar, zamanla ağızda problemler oluşturabilir. Diş eti çekilmeleri, kötü ağız kokusu ve daha ileri vakalarda diş kayıplarına kadar gidebilir. Hekim kontrolü şarttır.

Porselen diş kaplama uygulamaları ve porselen diş kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.