Ön Dişlere Yapılan Estetik Dolgu Uygulamaları

Bonding Dolgular:

Ön dişlere yapılan estetik dolgu uygulamalarında Bonding sistemlerinin oldukça başarılı sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Sağlıklı bir gülüş elde edebilmek için dişlerin şekli, büyüklüğü ile diş etlerinin rengi ve diş ile diş eti arasındaki ilişkinin son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.

Tek seanslık işlemlerle gülüş hattında bulunan bütün dişlere bonding sistemi uygulanarak, istenilen estetik görünüme yalnızca 1-2 saat içinde kavuşmak mümkün oluyor.

Ön dişlerdeki estetik kompozit dolgu uygulamaları da başarılı sonuçlar veren işlemler arasındadır. Kompozit dolgular sayesinde dişlere herhangi bir kaplama uygulaması yapmaya gerek kalmadan kaliteli sonuçlar alınabilir. Ön dişlerde dikkat çeken kırıklar, diş aralarında oluşan çürükler ya da dişlerin arasındaki boşlukların kapatılması gibi uygulamalar kompozit dolgularla giderilebilmektedir. Son derece doğal sonuçlar vermektedir.

İnlay-Onlay Dolgular:

Porselen ve kompozit olarak uygulanan inlay-onlay dolgular hem estetik hem de dayanıklıdır. İşlem esnasında dişin çürük olan bölgesi temizlenip dişin ölçüsü alınır. Sonrasında laboratuvarda hazırlanan porselen dolgular dişlere özel yapıştırıcıların desteğiyle yapıştırılır.

Eğer dişlerde fazla madde kaybı varsa öncelikle kanal tedavisi uygulanır. Üzerine onlay dolgu yapılır. Böylelikle dişin veya dolgunun kırılma riski ortadan kalkmış olur.

Porselen Dolgular:

Porselen dolgular, doku dostu dolgulardır. Porselen dolgu uygulamasında ağızdaki sağlıklı diş dokusuna hiçbir şekilde zarar verilmez. Dişin sertliğine en yakın malzemeden üretildikleri için diş eti ile de uyum sağlarlar. Çoğunlukla büyük madde kayıplarında, kompozit dolgu ya da kuron yerine tercih edilirler. Ön dişlere uygulanan estetik dolgu uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.