Diş Kayması

Diş Kayması Neden Olur?

Diş kaymasının birçok nedeni olabilir. Dişlerin çekilmesiyle dişler arasında meydana gelen boşluklar zamanla dişte kaymalara neden olur.

Diş Kayması Tedavisi Nasıl Olur?

Diş kaymasının önüne geçebilmek için protez ya da implant tedavileri uygulanabilir.

İmplant Tedavisi:

Diş kayması problemi için ağız ve dişlerin yapısına göre dental implant uygulaması yapılabilir. İmplant diş, sabit olarak boşluğa yerleştirilir. İmplant tedavisi hem kalıcı hem de sağlam bir tedavi yöntemi olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir.

Protez Tedavisi:

Protez tedavisi için bir süre beklemek gerekir. Diş eti ölçüsünün alınabilmesi adına dişlerin belirli bir şekle girmesi önemlidir. Hazırlanan protez, gerekli kısma sonrasında uygulanır.

Eksik Diş

Eksik diş, protezle tamamlanmazsa ağız ve çene yapısı ileri derecede bozulabilir. Ağızda bir dişin eksik olduğu durumlarda diğer bütün dişler de yer değiştirir ve çapraşıklıklar ortaya çıkar.

Diş eksikliği birçok hastada estetik ve psikolojik problemlere yol açarak sağlıklı beslenmeye engel olurken konuşma bozukluklarına da neden olur.

Ağızdaki eksik dişler mide problemlerini de beraberinde getirir. Sindirim ağızda başladığı için tüketilen gıdaları önce ağızda çiğneyerek küçük parçalara ayırıyoruz. Tükürük sayesinde hamur haline getirdiğimiz besinler, daha sonra mideye geçerek rahatlıkla sindiriliyor. Dişlerin eksik olması halinde sindirim tam olmayacağından yiyecekler mideye bütün olarak gidiyor ve sindirim güçleşiyor.

Diş kayması ve eksik diş problemleriniz için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.