Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma (Bleaching), çeşitli nedenlerden ötürü renklenmiş olan dentin tabakasının beyazlatma jelleri ile giderilmesidir. Diş beyazlatma işlemi, diş yapısına göre renk açma oranının belirlenmesi ve kesinlikle bir hekim kontrolünde uygulanması gereken bir işlemdir.

 Diş Beyazlarma, en iyi ortodonti hastanesi, en iyi diş hekimi tavsiye, Türkiye'nin en iyi diş hekimi, En iyi diş Doktoru, diş doktoru tavsiye,Diş beyazlatma işlemi, herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Beyazlatma işlemine başlamadan önce, hastaya özel tedavi planlamasının doğru yapılması önemlidir. İstenilen sonucun elde edilebilmesi için ağız ortamının mevcut problemlerinden giderilmesi ve beyazlatma işlemine hazır hale getirilebilmesi gerekiyor.  

İki tip beyazlatma yöntemi bulunuyor. Birincisi, hastanın kendi başına uygulayabileceği ev tipi beyazlatma, ikincisi ise hekimin uyguladığı ofis tipi beyazlatmadır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

Hastanın ağız ölçüsü alınarak kendisine özel, dişlerinin üzerine takabileceği ince plastik bir kalıp hazırlanır. Hekim tarafından verilen beyazlatıcı jeli bu plaklara sürerek, 7-8 saatlik(uyku sırasında) dişlerine takar. Diş beyazlatma tedavisi yaklaşık 1 - 4 hafta arasında tamamlanır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Nasıl Uygulanır?

Ofis tipi diş beyazlatma iki şekilde gerçekleştirilir. Diş hekimi beyazlatma jelini tek başına ya da lazerle birlikte kullanır. Diş hekimi, dişinizi plaktan arındırmak amacıyla öncelikli olarak dişilerin yüzeyini temizler. Sonrasında peroksit içeren diş beyazlatma jelini sürerek ışık yardımıyla beyazlatma işlemini gerçekleştirir.

Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’miz ile iletişime geçerek diş beyazlatma hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.