Dental İmplant Cerrahisinde En Çok Merak Edilen Sorular

İmplant Operasyon Süresi Ne Kadardır?

İmplant operasyon süresi, uygulanacak olan implant sayısı ve hasta durumuna göre değişiklik göstermektedir. Dental implant operasyonları genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi yine saydığımız etkenlere bağlı olarak 20 dk. ile birkaç saat arasında değişiklik gösterebilir.

İmplant Operasyonu Esnasında Acı ya da Ağrı Hissedilir mi?

İmplant operasyon süresi, implant sayısına ve hastanın durumuna bağlı olarak 10 dakika ile birkaç saat arasında değişebilir. İmplant yerleştirilme işlemi genellikle lokal anestezi altında yapılır. Dolayısıyla işlem süresince herhangi bir ağrı, sızı ya da acı hissetme olasılığı yoktur.

Dental İmplant Operasyonu  Sonrasında Yüz Şişliği Olur mu?

Dental implant operasyonu sonunda az da olsa yanakta şişlik ya da renk değişiklikleri olabilir. Hekiminizin de belirteceği üzere 24 saat süresince belirli aralıklarla yapılan soğuk tampon uygulamasıyla ödem hızlıca azalır. Hekim tarafından önerilen ağrı kesici ilaçlar sayesinde yaşanılan ağrı problemi kontrol altına alınır.

İmplant Operasyonunda Yaş Sınırı Var mıdır?

Dental implant uygulamasında herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Yeterli kemik kalitesi bulunan ve genel sağlık durumu uygun olan her yaş grubundaki hastaya implant uygulaması yapılabilir.

İmplant Operasyonu İçin Kaç Gün Dinlenmek Gerekir?

İmplant operasyonu için ameliyat günü dâhil olmak üzere iki gün daha dinlenmeniz önerilir. Ameliyat bölgesinde bazı durumlarda şişme, morarma gibi problemler olabilir. Bu sorunlar, hastadan hastaya göre değişiklik gösterebilir.

İmplant Operasyonu Pahalı mıdır?

İmplant operasyonu pahalı mıdır? sorusu diş hekimlerinin en sık karşılaştığı konuların başında geliyor. İlk bakışta maliyetli bir işlemmiş gibi gözükmesine rağmen ileriki yıllarda sağlayacağı büyük avantajlardan dolayı ödenen bedelin aslında ne kadar uygun olduğu fark edilecektir. Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Dental implant ameliyat uygulamaları 399 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlar ve implant cerrahisi hakkında daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.