Çocuklarda Ağız Sağlığı ve Diş Fırçalama Eğitimi

•	Çocuklarda Ağız Sağlığı ve Diş Fırçalama Eğitimi; en iyi ortodonti hastanesi, en iyi diş hekimi tavsiye, Türkiye'nin en iyi diş hekimi, En iyi diş Doktoru, diş doktoru tavsiye

Bebeklerin 6-8 aylık oldukları dönemde ilk dişleri çıkmaya başlar. Ağız ve diş temizleme işlemine bu dönemde başlanmalıdır. Kahvaltı sonrası ve gece uyku öncesinde dişlerin çiğneme yüzeylerini temiz ve ıslak bir tülbent veya gazlı bez yardımıyla silmek gerekir. İlk dişlerin sürmesi ile birlikte mutlaka bir çocuk diş hekimine gidilmesi ve çocuğunuzun ağzında süren ilk dişlerinin bir uzman tarafından incelenmesi gerekir. Birçok ailenin diş macunu kaygısı vardır. Çocuklar diş fırçalama esnasında tadı güzel olan diş macununu yuttuklarından ötürü 2-3 yaşına gelene kadar diş macunu kullanmadan hijyen sağlamaları gerekir. Diş fırçası ve diş macunu kullanımına başlamak için en ideal süreç, çocukların arka dişlerinin de çıktığı 2-3 yaş arasındaki dönemdir. Bilindiği gibi bu yaş aralığında çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak zordur.

Çocuklarınıza Diş Fırçalama Alışkanlığı Kazandırmak için Birkaç Basit Öneri;

- Çocuğunuz dişlerini fırçalarken siz de ayrı bir diş fırçası ile siz de kendi dişlerinizi fırçalayarak ona örnek olabilirsiniz.

- Birkaç adet diş fırçası alarak diş fırçalama eğitimine başlayabilirsiniz. Alacağınız birbirinden farklı renk ve çizgi roman kahramanlarını içeren fırçalar onu mutlu edecektir. Aldığınız fırçalardan birini seçmesini sağlayabilir, onun diş fırçalama isteğini ve motivasyonunun artmasına destek olabilirsiniz.

- Sorumluluk duygusunu pekiştirmek için evinizin bir köşesinde mutlaka diş fırçalama panosuna yer verin, bu sayede her fırçalama sonrasında pano üzerinde birlikte işaretleme yapın.

- Çocuğunuz diş fırçalarken ona diş fırçalamanın ne kadar önemli olduğunu, fırçalama sonrasında dişlerinin ne kadar güzel, temiz ve beyaz olacağını anlatın.

Çocuklarda Ağız Sağlığı ve Diş Fırçalama Eğitimi konusunda Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi uzman pedodontistlerimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.