Çocuk Diş Hekimi

Çocuk diş hekimliği adı verilen Pedodonti, 0-13 yaş aralığındaki çocukların hem süt hem de daimi dişlerinin sağlıklı şekilde korunmasını amaçlayarak, çürük ve travma gibi problemlerin önüne geçilmesini sağlar. Çocuk diş hekimliği uzmanları olan Pedodontistler bebeklik çağından itibaren çocukların ağız ve diş sağlığının yanı sıra çene ve yüz gelişimlerini takip eder.

Çocuklarda Diş Problemine Neden Olan Etkenler

Çocuklarda diş problemine neden olan birçok etken var. Parmak emmek, tırnak yemek, kalem ısırmak, dudak ısırmak, fazla şekerli gıdalar tüketmek, diş gıcırdatmak ve asitli içecekler tüketmek… Bu alışkanlıklar önlenemiyorsa mutlaka uzman bir pedodontistten destek almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Çocuklarda Diş Gıcırdatması

Çocuklarda diş gıcırdatma problemi günümüzde sıklıkla karşılaşılan problemler arasında yer alıyor. Çocuklar özellikle gece uyurken diş gıcırdatırlar. Kaynağında; stres, diş çürükleri, boğaz enfeksiyonları ve bağırsak parazitleri gibi sorunlar olabilir. Bunun için uzman bir pedodontistten destek alınması gerekir. Tedavi edilmediği durumlarda dişlerde aşınma ve çürükler oluşabilir, çene ekleminde yapı bozuklukları ortaya çıkabilir ve uyku sorunları yaşanabilir.

Çocuklarda Diş Kırılması

Çocuklarda diş kırılması problemi ile karşı karşıya kalındığında ilk müdahale çok önemlidir. Kanamanın olduğu bölgeye hafifçe basınç uygulanmalı ve kanama durdurulmalıdır. Dişte kırık oluştuktan sonra ağız iyice çalkalanmalıdır. Kırık dişin parçası hemen bulunmalı ve diş hekimine gidilmelidir.

Çocuk Diş Hastanesi İstanbul

Çocuk Diş Hastanesi kapsamında da hizmet veren İstanbul Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bünyesinde bulunan Uzman Pedodontistleri ile çocuk ağız ve diş sağlığı alanında kaliteyle hizmet vermektedir.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.