Bonding (Adeziv Sistem) Nedir, Nasıl Uygulanır?

Bonding (Adeziv) uygulaması dişlerdeki şekil bozukluklarının giderilmesi ve dişler arasındaki boşlukların kapatılması için yapılan işlemdir. Dişte doku kaybının fazla olmadığı durumlarda kişinin estetik görünümünü kazandırmak amaçlı uygulanır. Adeziv işlemi esnasında ağrı ya da acı hissedilmez. Dişi uyuşturmaya bile gerek duyulmadan işlem tamamlanabilir. Bonding uygulaması aşamaları şu şekildedir; Diş rengine uygun malzeme seçilir ve dişlerdeki çürükler temizlenir. Dolgunun dişe tutunabilmesi için diş yapısına uygun materyal ile örtülmesi sağlanır. Son aşama öncesinde dişin kendi rengiyle uyumlu kompozit dolgu dişe uygulanır ve lazer desteğiyle sertleştirilir. Diş şekillendirilerek cilalanır.

Bonding uygulamasının avantajı nedir?

Bonding uygulaması, laminate kaplama uygulamasına alternatif olduğundan çok daha ekonomiktir. Daha kısa sürer ve tek seansta tamamlanır.

Bonding uygulaması herkese yapılabilir mi?

Bondıng uygulaması her yaştaki insana uygulanabilir. Sıklıkla diş kırıklarında, diastema (aralıklı diş) problemlerinde ve diş aşınmalarında tercih edilebilir.

Bonding sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Bonding uygulaması sonrasında hasta, günlük hayatına hızlı bir şekilde geri dönebilir. Bonding malzemesi uygulanırken sertleştirildiği için yemek tüketiminde herhangi bir probleme sebep olmaz.

Bonding (Adeziv) ömrü ne kadardır?

Bonding’in ömrü birçok neden dolayı farklılık gösterebilir. İşlem esnasında kullanılan malzeme, hastanın ağız ve dişine gösterdiği bakım ve düzenli hekim kontrolleri Bonding’in kullanım ömrünü etkiler. Ortalama olarak 5-10 yıl arasında diyebiliriz. Bonding (Adeziv) işlemi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soru ve konular için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.