Ağız ve Diş Bakımı İstanbul

İstanbul’da komple ağız ve diş bakımı, komple ağız ve diş bakımı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ağız ve diş sağlığı açısından komple ağız bakımı son derece önemlidir.

Ağzımız ve dişlerimizde en az cildimiz ve saçlarımız kadar bakıma ihtiyaç duyar. Diş hekimlerimiz en az 6 ayda bir komple ağız ve diş bakımı yaptırmamızı önerir.

Komple ağız ve diş bakımı, yalnızca diş taşı temizliğini değil, genel bir ağız ve diş temizliğini kapsamaktadır.

Komple ağız ve diş bakımı nasıl olur?

Diş taşı temizliği sonrasında basınçlı uygulama ile dişlerdeki leke temizliği sağlanır. Sonrasında cila, diş ipi, dil temizliği ve dişlerinizi güçlendirmek için flor uygulamasının gerçekleştirilmesiyle de komple bakımınız tamamlanmış olur.

Neden komple ağız ve diş bakımı yaptırılmalıdır?

Tüketilen gıdalar, çiğneme alışkanlıkları ve doğru diş fırçalayamama gibi nedenlerden dolayı dişlerin özellikle diş eti kısımlarında ve ara yüzlerinde plak birikimi göze çarpar. Bu plaklar zamanla diş taşına dönüşerek renklenme problemine sebebiyet verir. Bilindiği gibi diş taşları, diş eti hastalıklarının temel kaynağıdır. Komple ağız ve diş bakımı yaptırılmazsa zamanla ağız kokusu, dişlerde sallanma, diş etlerinde kanama, ağızda hoş olmayan kahverengi renklenmeler görülür.

Komple ağız ve diş bakımı sonrasında dişler nasıl görünür?

Renklenme ve diş taşları arındırıldığında ağız ve dişlerde daha ferah bir görüntü olur, ancak dişlerin kendi renginden daha açığı olmaz. Bunun için diş beyazlatma uygulaması yaptırmak gerekir.

Komple ağız ve diş bakımının zararı var mıdır?

Zaman zaman birçok hasta, diş taşı temizliği işlemlerinde diş hassasiyeti problemlerinden yakınır. Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde böyle olumsuzluklar minimuma indirgenir. Çünkü, dişlere uygulanan fluor jel, hassasiyeti engelleyerek, ağızda da ferah bir tat sağlar.

Komple ağız ve diş bakımı fiyatı ne kadar?

Komple ağız ve diş bakımı fiyatı uygulanacak olan kombine seçeneklere göre değişkenlik gösterebilir. Bazı hastalarımız komple ağız ve diş bakımı sonrasında diş beyazlatma işlemini de tercih ederler. Bu kapsamda daha uygun fiyatlardan yararlanmak için bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul’da komple ağız ve diş bakımı hakkında daha detaylı bilgi almak için Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası’nda hizmet veren Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.