Zirkonyum kaplama fiyatları 2020

Zirkonyum kaplama fiyatları 2020

1. Zirkonyum (diş kaplama) nedir?

Estetik diş hekimliği gelişen teknoloji, geliştirilen tedavi biçimleri ile artık alt yapılı porselen terk edilmeye başlamıştır. Diş estetiğinde artık aranan faktörler oldukça çoktur. Yapılan diş tek amaca hizmet etmez. Bu faktörler, biyolojik uyum, doğal diş görünümü, estetik ve mekanik direnç gibi etkenlerdir. Saydığımız bu etkenler zirkonyumda mevcuttur. Alt yapısında metal değil, zirkonyum kullanılır. Zirkonyum, beyaz bir alaşımdır. Zirkonyum alt yapılı porselenler, ön dişlerde dahi oldukça doğal durur ancak yalnızca estetik avantajı yoktur, oldukça sağlamdır. Bu sebeple diş hekimlerinin tercihi zirkonyum kaplamadır. Bu sayede kişinin hayat kalitesi artar. Kendi dişleri kadar doğal duran ve kendi dişlerinden daha da sağlam olan bu dişlerle hayata karşı yeni bir gülüş kazanır.

Zirkonyum, doğada bulunan bir maddedir. Doğadan çıkarılır, beyaz metal şeklinde geçer.

Zirkonyumun klasik metal köprülerden farkı, uygulamada alt yapı olarak beyaz alaşımın kullanılmasıdır. Klasik metal köprülerde metal kullanılmaktaydı. Oldukça estetik bir görüntü sağlayan ve son teknolojilerle üretilmiş bu ürün, dayanıklılığı ve doğallığı bir arada sunabilen tek üründür.

2. Hangi dişlerde zirkonyum(diş kaplama) kullanılınır?

Beyazlatma gibi yöntemlerle istenilen sonuçların alınmadığı, şiddetli renk ve lekelenmelerde,

Dişleri önceden kesilmiş bireylere,

Ayrık dişleri birleştirmek için (diastema kapama),

Kişinin ağzından metal destekli köprü –kuron(kaplama) var ise,

Kırık dişlerin tamirinde,

Rengi ve yapısı bozulmuş olan eski dolguları tamir etmekte,

Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesi için ortodontik tedavi istemeyenlerde,

Dolgunun yapılamayacağı kadar fazla madde kaybı olan dişlerde

3. Zirkonyum diş kaplamasının diğer yöntemlerden farkı nedir?

• Yalıtıcı özelliği vardır. Bu sayede sıcak- soğuk hassasiyetine sebep olmaz.

• Zirkonyum ışığı geçirir. Bu sayede doğal diş yapısına oldukça yakındır. Estetik görüntü sağlar. Oldukça başarılı ve iyi çalışılmış metal destekli porselenler dahi mattır ve yapay durur. Ancak zirkonyumda böyle bir durum söz konusu değildir.

• Metal destekli porselenler kuron –köprü mekanik şekilde dişe yapıştırılırlar. Zirkonyumda ise dişe tutunma, hem mekanik hem de kimyasal şekilde olur. Bundan dolayı da tutuculukları metal destekli porselenlere göre oldukça fazladır.

• Zirkonyumun alt yapısında metal yoktur. Bu sebeple de kuron – diş eti sırasında koyu renk bir çizginin olmasına sebep olmaz. Bu sayede estetik görüntü elde edilmiş olur.

•Porselen yüzeyleri oldukça derece pürüzsüzdür. Bu sayede de sigara, kahve ve benzeri nedenlerden dolayı oluşan diş lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını oldukça azaltır.

• Kahve, çay, sigara gibi sebepler dolayısıyla diş renk değiştirmez.

• Ağızda tat bozukluğuna, dişeti sorunlarına ve ağız kokusuna sebep olmaz. Oldukça sağlıklıdır.

• Önceden uygulanmış olan metal destekli porselen kuronlar sebebiyle dişetinde meydana gelen baskı ve morluklar zirkonyum (kaplamaların) kuronların işleme sokulmasıyla tamamen giderilir. Bu sayede de estetik ve doğal bir görüntü sağlanmış olur.

• Diş eti çekildiği zaman, zirkonyum estetik görünümlerini muhafaza ederler. Metal destekli porselenler diş ile buluştukları alanda hoş olmayan bir görüntüye sebep olurlar.

• Bazı kişilerin alt yapı olarak kullanılan metallere karşı alerjisi olabilir. Ancaj zirkonyum böyle bir alerji riskine sahip değildir.

2020 Zirkonyum kaplama fiyatları
Zirkonyum seramik porselen 200 Euro'dur.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.