Zirkonyum Diş Tedavisi Nedir, Kimler İçin Uygundur?

Zirkonyum diş tedavisi nedir?

 Zirkonyum diş tedavisi, klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metal yerine tercih edilen beyaz renkte bir alaşım uygulamasıdır.

 Zirkonyum diş tedavisi neden tercih edilir?

 Zirkonyum diş tedavisinin tercih edilmesinin temelinde estetik etmenler vardır. Çoğunukla diş beyazlatma seçeneklerinden sonuç alınamamış ileri derecedeki renk değişimlerinin tedavisinde, ortodontik tedavi yönteminin uygulanamadığı diastema gibi ayrık olan ya da az çapraşık ve yamuk dişlerde, eskimiş dolgularda, aşırı madde kaybı bulunan dişlerin restorasyonlarının gerçekleştirilmesinde, ön kısımda yer alan implant üstü protezlerde ve gülüş estetiğini sağlamak amacıyla hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 Zirkonyum dişin avantajları nelerdir?

 Işık geçirgenliği özelliği ile tıpkı doğal dişlerde olduğu gibi natürel bir görünüm yakalanır. Zirkonyum, diş dokusuyla dost bir malzemedir.

 Zirkonyum diş, metale karşı alerjisi olanlarda uygulanabilir mi?

 Zirkonyum kaplamanın yapısında metal bulunmadığından dolayı alerji gibi problemlere neden olmaz.

 Ağızda tat değişikliğine ya da kokuya neden olur mu?

 Zirkonyum diş, içeriğinden metal bulunmadığı için ağızda herhangi bir tat değişikliği yapmaz ya da kokuya sebebiyet vermez.

 Zirkonyum kaplamaların bakımı nasıl yapılır?

 Dişler, her gün ki gibi normal şekilde fırçalanır. 6 ayda bir gerçekleştirilen düzenli hekim kontrolleri ile ileride oluşabilecek problemler önceden belirlenip bu problemler için tedbir alınır.

 Zirkonyum dişin süresi ne kadardır?

 Düzenli hekim kontrolleri ile çok uzun yıllar kullanılabilir. Herhangi bir zaman dilimi vermek doğru olmaz. Dişler canlı dokular olduğu için belirli bir zaman sonrasında aşınmalar meydana gelebilir ve diş yapısında değişiklikler gözlemlenir.

 Ne kadar süre sonunda zirkonyum diş tedavisi sonuçlanır?

 Zirkonyum diş tedavisi, diş etlerinde sorun bulunmayan kişilerde 1 haftada tamamlanabilir. Hastanın beğenisine göre veya hekim ile hastanın memnuniyetleri bağlı olarak birkaç prova ile devam ettirilebilir.

 Zirkonyum uygulamasını kimler yaptırabilir?

 Zirkonyum kaplama, daimi dişlerin sürmesi beraberinde, her yaşta uygulanabilir. Diş etlerinde herhangi bir problemin bulunmaması gerekir. Eğer dişlerde ya da diş etlerinde herhangi bir sorun varsa tedavi sonrasında yapılabilir.

 Zirkonyum diş tedavisi hakkında merak etiğiniz tüm detaylar için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.