Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama Doku dostu Zirkonyum estetik, sağlamlık ve doğallık gibi konularda en yüksek kaliteye sahip bir alaşım olduğu için diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Diğer metallerin aksine hem basınca dayanıklı olması hem de ışık geçirgenliğinin bulunması nedeniyle arka ve ön dişler için uygun bir maddedir.

Zirkonyum, Zirkonyum Diş kaplama, Zirkonyum kaplama, Dentadent Bakırköy diş hastanesi, en iyi diş kliniği, diş hastanesi, en iyi endodontist,Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Ağızdan alınan ölçü ile hazırlanan model üzerine dişlerinizin bir mum modeli oluşturulur. Bilgisayar destekli cihaz ise, bu mum modelden aldığı bilgiler ışığında zirkonyum oksit bloğu aşındırır ve dişlerinizin alt yapısını hazırlanmasına destek olur.

Zirkonyum Hangi Durumlarda Uygulanır?

   Dişlerdeki renklenmeler veya diş beyazlatma gibi bazı işlemlerden sonuç alınamayan ileri düzeydeki problemlerde zirkonyum tedavisi uygulanır. Ayrık ya da önceden kesilmiş dişlerde, metal destekli köprü veya kaplamalarda ve kırık dişlerin düzeltilmesinde zirkonyum ideal bir tedavi seçeneğidir.

Zirkonyum Diş Kaplamasının Avantajları Nelerdir?

   - Sıcak soğuk hassasiyeti neredeyse yoktur.
   - Estetik ve ışık geçirgenliği sayesinde zarif ve doğal görünüm sunar.
   - Zirkonyum hem mekanik hem de kimyasal şekilde dişe tutturulduğundan daha sağlamdır.
   - Porselen yüzeyinin pürüzsüzdür. Dolayısıyla sigara ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan diş lekeleri ve diş taşı problemlerine neden olmaz.
   - Ağızda tat bozukluğu, diş eti problemi veya ağız kokusuna yol açmaz. Sağlıklı bir alaşımdır.
   - Ağrısız bir işlem olan zirkonyum uygulaması sonrasında iyileşme süreci kısadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Nedir?

    Zirkonyum Fiyatları ile ilgili bilgiyi Bağdat caddesi Dentadent Diş Kliniğimizden veya Bakırköy Diş Kliniğimizden edinebilirsiniz. 
    Zirkonyum diş kaplama tedavisi için Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Diş Tedaviniz ve Zirkonyum Kaplama ile ilgili her türlü soru için: 

 +90 212 660 44 00 

numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman Ekibimiz sizleri bilgilendireceklerdir.

Diş Kaplama Çeşitleri

Diş kaplama çeşitleri; zirkonyum diş kaplama, porselen lamina diş kaplama, metal destekli kaplama ve empress diş kaplama şeklindedir.

İstanbul’un en iyi diş kaplama yapan ağız ve diş sağlığı merkezi Dentadent’te aşağıdaki uygulamalar güvenle gerçekleştirilir;

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum kaplama, diş kaplama çeşitleri içerisinde en çok beğenilen ve tercih edilendir. Beyaz bir alaşım olan Zirkonyum, klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metalin yerine kullanılır. Dayanıklı yapısının yanı sıra vücutla uyumlu olması tercih edilirliğini artırmaktadır. Beyazlatmada istenilen sonuca ulaşılamamış renkleşme problemlerinde estetik amaçla kalıcı çözüm sağlar. Işık geçirgenliği yüksektir. Kendi dişiniz kadar doğal bir görünüme mevcuttur.

Porselen Laminate Veneer- Porselen Lamina Diş Kaplama

Porselen lamina diş kaplama, kötü görünen ön dişleri düzeltmenin en hızlı ve estetik yollarından biridir. Porselen Laminate Veneer uygulaması sayesinde dişler üzerindeki kalıcı lekeler giderilebilir; çarpık yapılar, orantısız ve aralıklı, küçük veya yapısı bozulmuş dişler kolaylıkla düzeltilebilir. Estetik diş hekimliğinde diğer yapıştırma tekniklerine göre birçok avantaja sahiptir. En büyük avantajı lekeye karşı dirençli olmasıdır.

Metal Destekli Diş Kaplama

Metal destekli diş kaplama, fazla derecede kayba uğramış ya da estetiği bozulmuş dişleri düzeltmek için yapılır. Uygulama esnasında kaplamanın altına yerleştirilen metallerden faydalanılır. Bu sayede daha dayanıklı dişler üretilebilir. Ancak, altında metalin olmasından ötürü bazı estetik problemlere neden olabilir. Metal destekli porselenler, ışığı yansıttıkları için derinlik ve canlılık hissi vermezler. Günümüzde uygulanan püskürtme yöntemi sayesinde çok ince metal alt yapılı porselenler arka bölgedeki dişler için ideal bir seçenektir.

Empress Diş Kaplama

Empress diş kaplama, protez uygulamalarında tercih edilen estetik materyallerdir. Işığı daha iyi geçirmesi ve içeriğinde metal olmamasından ötürü diş hekimliğinde sıklıkla kullanılır. Beyazlatma işlemi ile sonuç alınamamış, şekil bozukluğu bulunan, aralıklı ve aşınmış dişlerde, antibiyotik ya da fluor kullanımının yanı sıra yaşa bağlı renk değişikliklerinde en ideal sonucu verir.

Diş Kaplama Ne Kadar Sürer?

Diş kaplama süresi tercih edilen işleme ve diş sayısına göre değişiklik gösterir. Ölçünüz alındıktan sonra ortalama olarak 3 seansta tamamlanır. Her seans aralığında en az 2-3 günlük süre olması gerekir. 15 gün içinde günlük hayata dönülür.

Diş Kaplama Öncesi Sonrası

Diş kaplama öncesinde ilk adım diş hekiminizin hangi diş kaplamalarının sizin için uygun olduğunu belirtmesiyle başlar. İzlenecek olan yol ve hangi kısıtlamalara maruz kalacağınızdan bahseder. Diş kaplama sonrasında ağız ve diş sağlığı hijyenine dikkat edilmelidir. Dişler günlük rutindeki gibi en az 2 kere fırçalanmalı, diş ipi kullanımına özen gösterilmelidir. Aşırı sıcak veya soğuk yiyecekler tüketilmemelidir. Temel bakımın yanı sıra düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolleri gerçekleştirilmelidir.

Diş Kaplama Fiyatları 2018

Diş kaplama fiyatları 2018 hakkında detaylı bilgi almak için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kaplama fiyatları tek dişten birkaç dişe göre ve kaplama çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Dilerseniz 0 530 263 87 63 numaralı WhatsApp hattımızdan da sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Diş Kaplama Acıtır mı?

Diş kaplama acıtır mı? Sorusu her hastanın merak ettiği konular arasında yer alıyor. Diş kaplama işlemi esnasında bölge tamamen uyuşturulduğu için herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez. Kaplama yapılacak olan dişler, diş hekimi tarafından törpülenir. Bu esnada hafif bir sızı hissedilebilir. Ancak geçicidir.

Tek Diş Kaplama

Tek diş kaplama, hastanın ağız ve diş durumuna göre hekim tarafından önerilen işlemlerden biriyle uygulanabilir. Zirkonyum kaplama, porselen lamina, metal destekli diş kaplama veya empress diş kaplama işlemleri tek dişe güvenle gerçekleştirilebilir.

Kaplama Diş Yaptıranlar

Banu Sönmez (Öğretmen)

Zirkonyum diş kaplama işlemini Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yaptırdım. İğne ile uyuşturulduğu için herhangi bir acı hissetmedim. Diş hekimim çürük yeri oyup çıkardıktan sonra, dolgu işlemi gerçekleştirdi. Bir gün sonra da kaplama yapıldı. İnanın normal diş gibi duruyor. Hiçbir farkı yok. Kendi dişimin renginde sonuç aldım. Çok mutluyum. Mesleğimi icra ederken keyifle gülümseyebiliyorum.

Burak Ozansoy (İşletmeci)

Diş kaplama işlemi için Avrupa Yakasında iyi bir diş hastanesi arıyordum. Yakın bir arkadaşımın tavsiyesiyle Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden randevu aldım. Üstelik WhatsApp üzerinden iletişime geçtim ve o kadar ilgilendiler ki anlatamam. İşim gereği sık sık git gel yapamayacağım için gittiğimde 6 dişim birden kesildi. Uyuşturulduğu için ben hiçbir şey hissetmedim. Geçici dişler uygulandı. 1 hafta sonrasında ise asıl dişler geldi. Törpüleme, parlatma derken şimdiki dişlerime kavuştum. O kadar çok rahatım ki... İnsanın gülüşü değişirse psikolojisi de değişir. Teşekkürler Dentadent!

Nesrin Sezer (Bilgisayar Mühendisi)

Talihsiz bir kaza sonucunda neredeyse dişlerimi kaybediyordum. Güvenecek bir yer ararken İstanbulun en iyi diş hastanesi Dentadent ile yollarım kesişti. İki azı dişlerimin arasındaki 4 dişimi porselen yaptırdım. Diş hekimlerine minnettarım. Eski dişlerime kavuştum diyebilirim. Bakımı o kadar kolay ki. Üstelik işlem yapılırken kendi dişlerimi kesip alt dişlere yapıştırdı diş hekimim. Doğallıktan yanalar. Kendi dişinizle işlemleri gerçekleştiriyorlar. İyi ki Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile diş tedavi sürecimi tamamladım. Dişleri sorunlu olan herkese porselen kaplamayı tavsiye ederim.

Türkiye Diş Kaplama

Türkiye’de diş kaplama yaptırmak isteyen ve yurtdışından gelen hastalarımız için özel seçenekler sunmaktayız.

Diş Kaplama Tedavi Planlaması

Türkiye’ye gelmeden önce e-mail, canlı görüşme, telefon ya da WhatsApp’tan iletişim sağlanır. Bulunduğunuz ülkede panoramik röntgen çektirerek e-mail ve ya kargo yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Diş kaplama üzerine uzman diş hekimlerimiz panoramik röntgeni inceleyerek yapılacak tedavileri planlayabilirler. Tedavi fiyat bilgisi de bu aşamada paylaşılır.

Diş Kaplama Randevu Kolaylığı

Diş kaplama tedavi planlamasını takiben kliniğimiz tarafından size en uygun tarih için randevu oluşturulur.

Diş Kaplama Uygulaması İçin Havaalanı Transfer

Yurtdışından diş kaplama tedavisi için gelen tüm hastalarımıza özel havaalanı transfer imkânı bulunmaktadır.

Diş Kaplama Yaptıracak Hastalarımız İçin Otel ve Konaklama Hizmeti

Anlaşmalı olduğumuz otellerde konaklama imkânı sağlanır. Hastalarımız, Türkiye’de bulundukları süreçte diş kaplama uygulamalarını konforlu bir süreç içerisinde geçirirler.

Diş Kaplama Yaptıracak Hastalarımız İçin Gezi ve Rehber Desteği

Hastalarımız hem diş kaplamalarını yaptırıp, hem de dinlenmek için anlaşmalı olduğumuz tur şirketleri vasıtasıyla İstanbul bölgesini gezme fırsatı bulmaktadırlar.

Diş Kaplamada Türkiye’yi Tercih Eden hastalarımız İçin İletişim

İletişim formumuzdan dilediğiniz soruları sorabilir, Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin uzman hekimlerinden detaylı bilgileri alabilirsiniz. Dilerseniz iletişim formumuzu da doldurabilirsiniz. Yurt Dışı Hasta Sorumlusu Birimimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Diş kaplama uygulamaları için İstanbul’un en iyi ağız ve diş sağlığı merkezi olan Dentadent ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz 0 530 263 87 63 numaralı WhatsApp hattımızdan hızlıca randevu oluşturabilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.