Türkiye’de diş düzeltme fiyatları 2021

Türkiye’de diş düzeltme fiyatları 2021

Düzensiz dizilimde, çapraşık ve benzeri bozukluklarda olan dişlerin düzeltilmesi için tedavi sürecinde kullanılan aparatlara diş teli denir. Diş teli tedavisinde temel olarak, dişe yapıştırılan kare şeklindeki braketler ve braketlere takılan ark telleri kullanılır. Ark telleri, braketlere hafif bir kuvvet uygulayarak, dişerin zamanla belirli bir düzene kavuşmasını sağlar. Elbette dişlerdeki bozukluğun türüne ve seviyesine göre farklı malzemeler de kullanılabilir.
Diş teli olarak adlandırılan ortodontik teller paslanmaz çelik yada nikel-titanyum metal alaşımlarından olabileceği gibi bu ortodontik tellerin üzeri estetik görüntüyü desteklemek için diş renginde seramik yada boya ile kaplanmış olabilir.

Diş tellerinin hangi maddeden olacağına karar verecek kişi Ortodontist olmalıdır.Doktorunuzun tedavinizin şekline ve sürecine gore size en uygun seçimi yapıp fayda ve zararlarını anlatacaktır.

Braketler ise (dişlere yapıştırılan ve tellerin arasından geçtiği kuvveti dişlere ileten aparatlar) aynı şekilde bu metallerden yada porselen esaslı dişinizin rengine gore estetik bir materyalden yapılabilir.

Porselen braketler ve teller estetik olarak hasta mutluluğunu artırdığı için daha çok tercih edilmektedir.

Artık günümüzde; estetik braketler ve teller kullanılarak neredeyse dışarıdan farkedilemeyecek şekilde tedaviler yapılabilmektedir. Ayrıca son yıllarda, braketlerin dişlerin iç yüzeylerine yapıştırıldığı ‘Lingual Ortodonti Tekniği’ (incognito) geliştirilmiştir. Bu teknikle birlikte estetik sorunlar tamamen ortadan kalkmıştır.

Diş telinin fiyatını etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir.
• Braket ve diş teli malzeme özelliği
• Tek çene veya diş çene diş teli yapısı
• Çarpıklık miktarının az ya da fazla olması
• Dişlerin ayrık olması durumunda ayrıklık durumunda dişler arası aralık miktarı
• Gummy smiley , diş etlerinin normalden çok daha fazla görünmesi
• Çenenin ön veya geride olması
• Damak ve çene darlığı gibi yapısal bozuklukları olması
Malzeme türüne göre , metal, porselen braket veya şeffaf plak tedavileri kullanılmaktadır. Diğer diş teli fiyat hesaplamasında tek çene veya çift çeneye diş teli takılması gerekliği de kullanılır. Ucuzdan pahalıya diş malzemelerini

Metal diş teli
Porselen diş teli (görünmez diş teli)
Şeffaf plak
Olarak sıralayabiliriz.
Genel diş teli fiyatları 6.000-30.000 tl aralığında değişmektedir. Tek çeneye uygulandığında diş teli fiyatları 6.000-9.000 tl aralığındayken,
çift çene uygulandığında 12.000-18.000 tl aralığındadır.
Bu aralık dişlerdeki bozukluğun durumuna ve ortalama tedavi süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Kullanılan malzeme kalitesi de diş teli fiyatlarını etkiler.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.