Porselen Diş Kaplama

Kanal Tedavisi

Aşırı madde kaybına uğramış veya herhangi bir nedenden dolayı kaybedilen dişlerde, çiğneme bozukluklarında, çene kapama problemlerinde ya da konuşma bozukluklarında tercih edilen hem tek hem de bütün çene kemiğine yapılabilen protez uygulamalardır.

Porselen diş kaplama uygulamasının dişlere herhangi bir zararı yoktur. Aksine ömrünü uzatır.  

Kuronun yapıştırılmasını takiben genellikle hassasiyet veya herhangi farklı bir problemin olmaması gerekir. Ancak herhangi bir gıdayı ısırdığınızda ağrı ya da hassasiyet gibi yakınmalar hissediyorsanız, diş hekiminize başvurmanız gerekebilir.

Porselen dişlerin de bakımını tıpkı doğal diş gibi mutlaka fırçalayarak yapmak gerekir. Dişlerin arasında sıkışan gıdaların temizlenmesi için diş ipi ve arayüz fırçaları tercih edilmelidir. Kuronların kırılabilir. Böyle durumlarda endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü, ağız içerisinde rahatlıkla tamir edilebilirler.

Porselen Diş Kaplama Kimlere Yapılır?

 • Herhangi bir sebepten ötürü dişini ya da dişlerini kaybetmiş kişilere
 • Kırık, çatlamış, renk veya şekil değiştirmiş dişlere sahip olanlara
 • Ortodonti tedavisini tercih etmeyenlere
 • 18 Yaşını doldurmuş herkese

E-max Diş Kuron Kaplama

Tam porselen çeşidi olan E-max kuron; kesici, köpek ve küçük azı dişlerinde kaplama yapılması gerektiği durumlar için uygulanabilir. Estetik amaçlı da yoğunlukla tercih edilir.  E-max diş kuron kaplama, hem porselen öncesi alt yapı olarak kullanılabilir hem de direkt tek parça olarak da tercih edilebilir.

E-max diş kuron kaplamaların temizliği de doğal şekilde yapılır. Düzenli olarak diş fırçası ve diş macunu kullanılarak rutin bakımı gerçekleştirilmelidir. Protezlerin ara yüzeyleri temizlenirken mutlaka diş ipi ve ara yüz fırçası kullanılmalıdır.

E-max Diş Kuron Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

 • Işık geçirgenliğine sahiptir.
 • Doğal dişlere oldukça yakındır.
 • Zirkonyuma oranla daha naif bir görünüme sahiptir.

Empress Diş Kuron Kaplama 

Genellikle ön ve küçük azı dişlere uygulanan Empress kaplamalar, renkleşmiş yapıdaki dişlerin tonunu düzeltmede başarılı sonuçlar verir. Araları açık olan, şekil açısından bozukluğu bulunan ve duruş bozukluğu olan dişlerde rahatlıkla uygulanabilir. Empress dişleriniz oluşturulurken hekiminiz geçici dişler verir ve gündelik hayatınıza keyifle devam edebilirsiniz. Empress diş kaplama, operasyona maruz kalmış olan dişlerde de tercih edilebilir. 45 dakikalık seans ile harika sonuçlar elde edilebilir.

Empress diş kaplamanın bakımı da son derece kolaydır. Ekstra bir işleme ihtiyaç duyulmaz. Düzenli şekilde diş fırçalama, diş ipi kullanımı ile tıpkı doğal dişlerinizin ömrünü uzattığınız gibi empresslerinizin de ömrünü uzatabilirsiniz. 

Empress Diş Kuron Kaplamaların Avantajları Nelerdir?

 • Dişlerin doğal rengini verir.
 • Estetik açıdan hem güzel hem de doğal bir görünüm kazandırır.
 • Tutuculuk özelliği yüksektir.
 • Diş aşınmalarına karşı son derece dirençlidir.
 • Plak oluşması yok denecek kadar azdır.

Porselen diş kaplama, e-max diş kaplama ve empress diş kaplama hakkında daha detaylı bilgi almak için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.