Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavisi, dişlerdeki çapraşıklıkları ve çenelerdeki yanlış konumlanmalarını teşhis ve tedavi eden diş hekimliği dalıdır.

Ortodontik Tedavi İle Dişler Nasıl Düzeltilir?

Ortodonti tedavisi sayesinde çapraşık dişler, ayrık dişler, üst üste binmiş dişler kolaylıkla düzeltilebilir. Ortodontik tedavi uygulamalarında diş tellerinin yanı sıra telsiz ortodonti ve lingual braket gibi seçenekler de mevcuttur.

Ortodontik Tedavide Kullanılan Braket Çeşitleri Nelerdir?

Ortodontik tedavide sabit diş teli dışında kullanılan farklı yöntemler de vardır.

Lingual Diş Teli

Dişlerin iç yüzeyine uygulanır. Dişlerin ön yüzeyinde olmadığı için dışarıdan ortodonti tedavisi gördüğünüz anlaşılmaz. Son derece konforlu bir ortodontik tedavidir. Yetişkin hastaların da rahatlıkla tercih edebileceği tekniktir. Dışarıdan görünmediği için estetik bir kaygı yaratmaz. Sosyal yaşamda rahatlık sağlar. Alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermez.

Lingual Diş Tedavisi Kimlere Uygulanabilir? Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Alt ve üst çene arasında uyumsuzluk bulunan kişilere, dişlerin öne doğru eyilim gösterdiği durumlarda, sosyal yaşamına önem veren ve tedavi olduğunun belli olmamasını isteyen kişilere, ortodontik tedavi gerektiren kişilere, diş gıcırdatma olanlara uygulanabilir.

İnvisalign Diş Tedavisi –Şeffaf Plak Diş Tedavisi – Görünmeyen Diş Teli

Braketlerin alternatifi olarak invisalign adı verilen şeffaf plaklarla da ortodontik tedaviler gerçekleştirilebilir. Dişlere uygulanması istenen kuvvet, diş teli yerine bu plaklar sayesinde sağlanmış olur.

İnvisalign Diş Telinin Avantajı Nedir?

İnvisalign tedavisinde plaklar tamamen şeffaf olduğu için dışarıdan fark edilmesi oldukça zordur. Bu sayede ortodontik tedavi yaptırmak isteyen fakat braket ya da tellerin görüntüsünden dolayı tedaviyi erteleyen yetişkinler için son derece ideal bir tedavidir. Ağız hijyeni çok daha kolay sağlanır. Çünkü İnvisalign plaklar istenildiğinde ağızdan rahatlıkla çıkarılabiliyor ve rahatlıkla fırçalanabiliyor.

Sabit Ortodontik Tedavi- Diş Teli Tedavisi Nedir?

Dişlerin ön yüzeylerine braket adı verilen ufak ve paslanmaz çelikten üretilen, porselen tutucu parçaların sabitlenmesi ve bu braketlerin içerisine yerleştirilen diş tellerinin yardımıyla çapraşık dişlerin düzeltilmesini sağlayan tedavi şeklidir. Hastadan hastaya değişmekle birlikte tedavi bitimi ortalama olarak 1,5-2 yıl sürede tamamlanır.

Sabit Ortodontik Tedavinin Dişlere Herhangi Bir Zararı Var mıdır?

Ortodontik tedavinin dişlere herhangi bir zararı bulunmaz. Dişlerin düzgün konumlanmasını ve ağız içi sağlığının en iyi seviyeye getirilmesi amaçlanır.

Ortodontik Tedavi Dişleri Ağırtır mı?

Ortodonti tedavisi ilk başladığında ve teller ilk dişe takıldığında dişlere belirli miktarda kuvvet uyguladığından ötürü hafif bir ağrı hissedilmesi olağandır. Bu etki kişiden kişiye değişkenlik gösterir. 2-3 gün içinde alışılır.

Diş Telleri Çıktıktan Sonra Dişler Eski Haline Geri Döner m?

Diş telleri çıkarıldıktan sonra dişlerin düzeltilen halinin korunabilmesi için pekiştirici teadviler uygulanır. Diş hekiminiz tarafından şeffaf pekiştirici aparey verilir ve düzenli olarak takmanız istenir. Böylece dişlerinizin eski çapraşık haline geri dönmesi ertelenmiş olur.

Ortodontik Tedavi Fiyatları 2019

Ortodontik Tedavi Fiyatları 2019 yılı için uygulanacak olan tedavi şekline göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçerek ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Uzman ortodontistlerimiz sizler için uygun olan tedavi alternatifini sizlerle paylaşarak diş teli fiyat bilgilendirmesi yapacaktır.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.