Kırık Diş Zirkonyum Kaplama

Kırık diş zirkonyum kaplama, adından da anlaşılacağı üzere kırık dişlerin revizyonu ve düzeltilmesinde ideal bir yöntemdir. Hem estetik açıdan sunduğu kalite hem de doğal görünmesi sayesinde hekimler ve hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İçeriğinde metal yerine beyaz zirkonyum kullanılır. Porselenlerin zirkonyum madde içermeleri, onların ön dişlerde tercih edilebilmelerine olanak tanımasının yanı sıra arka dişlerde kullanacak kadar sağlam olmalarını da destekler. Işık geçirgenliği en üst seviyededir. Kırık dişlerde zirkonyum diş kaplama tedavisi son derece güvenilir bir işlemdir. Kırık Dişe Zirkonyum Kaplama Ne Kadar Sürer? Kırık dişe zirkonyum kaplama işlemi yaklaşık 2-4 seans arasında değişiklik göstermektedir. Dişlere kaplama öncesi hazırlık yapılır. Sonrasında aşındırma yapılarak dişler küçültülür. Hem dişlerin hem de ağzın tam ölçüsü alınır. Alınan ölçü, metal ya da zirkonyum olarak hazırlandıktan sonra hekiminiz tarafından provası gerçekleştirilir. Zirkonyum diş kaplama işlemi öncesinde gerekli görüldüğü takdirde kanal tedavisi uygulanabilir. Aşırı hasar bulunan dişlerde özellikle kırık varsa onarılır.

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü

Zirkonyum diş kaplama ömrü, zirkonyum diş kaplama yaptırmak isteyen hastaların merak ettiği konuların başında geliyor. Zirkonyum diş etleriyle oldukça uyumludur. Kırılmış, çatlamış, deforme olmuş veya farklı birçok nedenden dolayı madde kaybına uğramış dişlerde zirkonyum diş kaplamalar hem estetik bir görünüm sunar hem de uzun süre kullanım sunar.

Zirkonyum diş kaplama ömrü, hastadan hastaya ve kullanım hassasiyetine bağlı olarak 5 yıl ila 20 yıl gibi sürelerde değişkenlik gösterebilir. Hastanın ağız ve diş bakımına verdiği önemin beraberinde beslenme alışkanlıkları gibi birçok ayrı faktöre bağlı olarak zirkonyumun ömrü değişebilmektedir. Kişinin alışkanlıkları, zirkonyum diş kaplama ömrünü etkiler.

Ön İki Diş Zirkonyum Kaplama

Ön iki diş zirkonyum kaplama, ön dişlerinden rahatsız olan ve özgürce gülümseyemeyen kişiler için harika çözümler sunar. Zirkonyum diş kaplama, metal desteksiz kaplamalar grubundan olduğundan dolayı, metal destekli kaplamalara göre çok daha doğal bir görünüm sunar. Dolayısıyla ön iki dişinden memnun olmayan kişiler için ideal bir çözüm sağlar.

Tek Diş Zirkonyum Kaplama

Tek diş zirkonyum kaplama, tek dişinde sorun yaşayan hastalar için uygun bir işlemdir. Özellikle fazla doku kaybı bulunan dişlerde, dolguya göre daha avantajlıdır. Öndeki tek dişinize veya gülümserken dikkat çeken beğenmediğiniz dişiniz için tek diş zirkonyum kaplama uygulaması başarılı sonuçlar verir.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.