Kanal Tedavisi

Neden Kanal Tedavisi Yapılır?

Dişin kök kanallarındaki pulpa(damar ve sinir paketi), iltihaplanmışsa veya canlılığını sürdüremeyecekse kanal tedavisi gerekir. Çünkü bu dokunun vücuttaki diğer dokular gibi kendini yenileme ve tamir etme kabiliyeti yoktur.

Derin çürükler, diş üzerinde yapılan işlemler (örn:dolgular veya diş kesimleri), dişte oluşan kırık ve çatlaklar pulpanın iltihaplanmasına yol açabilir. Buna ek olarak dişe gelen travmalar da, dişte herhangi bir çatlak ya da çürük olmasa da pulpanın iltihaplanmasına ve hasar görmesine yol açabilir. Eğer iltihaplı pulpa tedavi edilmezse, ağrıya ve abseye neden olur.

en iyi ortodonti hastanesi, en iyi diş hekimi tavsiye, Türkiye'nin en iyi diş hekimi, En iyi diş Doktoru, diş doktoru tavsiye,Kanal Tedavisine İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Sıcak ve soğuğa karşı uzun süreli hassasiyet, çiğnerken oluşan ağrı ya da rahat çiğneyememe, dişte uzama hissi, kendi kendine başlayan özellikle de geceleri başlayan ağrı, dişin renk değiştirmesi, şiş, dişe yakın gölgedeki lenf düğümlerindeki ağrı veya elle hissedilen şişlik.

Kanal Tedavisi Yapılırken Ağrı Hisseder miyim?

Modern anestezi teknikleri ve maddeleri sayesinde hastalar tedavi sırasında ağrı hissetmemektedirler. Tedavi sonrası birkaç gün dişinizde hassasiyet veya ağrı olabilir. Bütün bu şikâyetler rutin ağrı kesicilerle ortadan kalkar. Dişinize kanal tedavisi sonrası restorasyon yapılana kadar o dişinizi kullanmamanız tavsiye edilir.

Kanal Tedavisi Dişi Daha Kırılgan Hale mi Getirir?

Bu yanlış inanış yıllardır sürmektedir. Kanal tedavisi yapılan dişler genellikle büyük çürüklü ya da harap dişler olduğu için kanal tedavisi sonrası yapılacak restorasyon (dolgu veya porselen kaplama) mükemmel ve kusursuz yapılmalıdır. Böylece dişlerin kırılganlığı önlenmiş olur.

Kanal Tedavisinin Başarısı Nedir?

Kliniğimizde yapılan kanal tedavisinin başarısı dünya ortalamasıyla paralel olarak % 95’tir. Kanal tedavisi tekrarlarında ise başarımız % 80-90 arasıdır.

Kanal Tedavisini Kim Yapar?

Ciddi ve düzenli kliniklerde kanal tedavisi genel diş hekimleri tarafından değil, Endodontistler (kanal tedavisi uzmanı) tarafından yapılmaktadır. Dentadent’te de kanal tedavileri Endodontist tarafından yapılmaktadır.

Kaç Seans Sürecek?

En modern teknik ve aletlerle Kanal tedavisi “TEK SEANSTA” yapılmaktadır. Bir kanal tedavisi için birçok kere hekime gitmenize gerek kalmadan çok yüksek başarı oranıyla doğal dişleriniz ağzınızda kalmakta ve görevlerine devam etmektedir.

Kanal Tedavisi Sırasında/Sonrasında Ağrı Olur mu?

Modern anestezi teknikleri ve maddeleri sayesinde hastalar tedavi sırasında ağrı hissetmemektedirler. Tedavi sonrası birkaç gün dişinizde hassasiyet veya ağrı olabilir. Bütün bu şikayetler rutin ağrı kesicilerle ortadan kalkar. Dişinize kanal tedavisi sonrası restorasyon yapılana kadar o dişinizi kullanmamanız tavsiye edilir.

Dişi Kurtarmak İçin Başka Yöntem Var mı?

Kanal tedavisi dişi kurtarmak için yapılan tek ve son işlemdir.

Hamilelerde Kanal Tedavisi Yapılır mı?

Hamileliğin bütün evrelerinde kanal tedavisi yapılabilir. Dişin ağırmaya devam etmesi veya şişmesi bebek için daha zararlıdır.

Bütün Dişler Kanal Tedavisi İle Kurtulur mu?

Eğer dişte kırık/çatlak veya kök kırığı varsa, daha önce yapılan kanal tedavisinde dişin yapısı bozulmuşsa kanal tedavisi dişinizi kurtarmak için yetersiz kalabilir. Cerrahi müdahale de gerekebilir.

Kanal Tedavisi Sonrası Ne Yapılır?

Dişteki madde kaybı küçükse dolgu, büyükse porselen dolgu (onley)veya kaplama yapılır.

Kanal Tedavisi Sonrası Dişim Ölür mü?

Hayır. Dişin yapısındaki maddelerin çoğu zaten cansızdır ve mineralden ibarettir. Kanal tedavisi sonrası dişiniz çene kemiğine damar ve sinirlerle tutunur ve görevine devam eder.  Sadece sıcak ve soğuğu hissetmezsiniz.

Kanal Tedavisi Yapılan Dişin Ömrü Ne Kadardır?

Kusursuz kanal tedavisi ve restorasyonla (dolgu-kaplama vs) dişiniz ağızda çok uzun bir süre hatta ömür boyu kalabilir.

Implant, kanal tedavisi gibi ihtiyaçlarınız için Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’miz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanal Tedavisi 2018 Fiyatları Nedir? 

En Kapsamlı Diş Hastanesi olan Dentadent Bakırköy Diş  kliniğimizden veya Bağdat Caddesi Diş Kliniğimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bakırköy Diş Kliniği: 0 212 660 4400  Bağdat Caddesi Diş Kliniği:  0 216 411 51 75

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.