İmplant yaptıranlar 2020

İmplant yaptıranlar 2020

2020 yılında üzerinde en çok çalışılacak olan diş tedavi şekli olduğu anlaşılmaktadır. İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini yeniden sağlamak maksadıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür.

İmplant günümüzde doğal dişlere en yakın seçenektir, İmplant yapılan diş, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme özelliği sağlar. İmplant yöntemi yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.

İmplant yaptıranlar memnun mu?

                İmplant yaptıranlar uzun süre bundan memnun ve mutlu bir şekilde hayatlarını sürdürmektedirler hatta ağızlarında İmplant olduğunu unutarak sanki orijinal dişleri varmışçasına İmplant dişlerini tam anlamıyla severek yaşamlarını sürmektedirler.

İmplant yaptırırken acı çeker miyim?

Bazı İmplant yaptıracak olan hastaların bu işlem sırasında ne kadar acı hissedildiğini merak ettiğini biliyoruz. Anestezi işlemleri uygulandığı için acı hissetmeniz minimuma indirilmiş durumdadır.

İmplant yapıldıktan sonra diş teli takılırsa bir zararı olur mu?

İmplant, uygulandıktan sonra çene kemiğine kaynaşır ve kemikle bütünleşir. Bu yüzden implant yani taklit diş kökü, diğer doğal dişlerin kökü gibi kemik içinde yüzemez yani implant hiç hareket edemez. Eğer ortodontik tedavi ihtiyacı olan yani dişlerin çapraşık olduğu bölgede daha önceden implant yapıldıysa, implant haricindeki diğer dişlerin düzeltilmeleri çok zorlaşır, bazen de imkansız hale gelir. Daha önce implant uygulanmasına rağmen ortodontik tedaviye başlanırsa ve doğal dişlerin kökleri ortodontik tedavi sırasında çene kemiği içinde yüzerken implanta temas ederse, doğal dişlerin köklerinde erime veya kısalma görülebilir. Eğer daha önce uygulanan implant; çene kemiği ile tam olarak bütünleşmediyse, doğal dişlerin hareketi ya da kullanılan mekanikler implantın kaybedilmesine yol açabilir.

Rakif Aliyev (Tercüman)

                Azerbaycan’dan Türkiye’ye sık sık gelir, işim dolayısıyla ziyaret ederdim. Bir doktor tanıdığımla dişimdeki sorunu konuşurken bana Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni önerdi. Mutlaka gitmemi ve memnun kalacağımı söyledi. Kaybetmek üzere olduğum bir dişim vardı. Kökü zarar görmüş ve onarımı mümkün görünmüyordu. Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde implant tedavisi olmaya karar verdim. Süreç boyunca kaliteli hizmetlerine hayran kaldım. Şu anda da tedavi süreci bitti ve gayet memnunum.

 

                Hatice Baştan (Grafiker)

                İmplant yaptıran arkadaşımdan “kötü bir doktora denk gelirsen vay haline!” cümlesini duyduktan sonra implant yaptırmaktan çekinmeye başlamıştım. İnternette yaptırdığı implattan memnun kalanların yorumlarını okurken Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne denk geldim. Yurt dışında yaşadığım için gelip gitmesinin zor olacağını düşündüm. Ancak havaalanında karşılayarak tedavinin sonuna kadar benimle yoğun bir şekilde ilgilendiler. Ülkemde böyle güzel hizmetlerin var olduğunu bilmek bile gurur verici. Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne çok teşekkür ediyorum. İmplant konusunda tüm korkularımın yersiz olduğunu anlamış oldum.

 

               

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.