IMPLANT

Dental implant, çeşitli nedenlerle kaybedilen ya da eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, doğal bir diş gibi görünen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

Diş kaybı ile ortaya çıkan çene kemiği erimesi gibi büyük problemler implant sayesinde durdurulabilir. Günümüz teknolojisiyle üretilen materyaller sayesinde implantlar çok daha kolay, ağrısız ve hızlı şekilde uygulanabilmektedir. Dental implantlar, kaplama veya protezlere oranla daha iyi bir kullanım sağlar. Çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonları dental implant sayesinde sorunsuz yerine getirebilirsiniz.

Dental implantın avantajları nelerdir?

Eksik dişler telafi edilirken, sağlam olan komşu dişlerin kesilmesine gerek duyulmaz.

Doğal diş gibi görünür ve hissettirir.

Çiğneme fonksiyonu eksiksizdir.

İmplant, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini sağlar.

Dental implant tedavi süresi ne kadardır?

İmplant tedavisi için bir haftalık süre yeterlidir. İlk aşama implant tedavisi ile başlar. 3-6 aylık zaman dilimini kapsayan ikinci aşamada ise implantın kemiğe kaynaması beklenir. Sonrasında implantın üzerine gelecek porselenler yapılır. Dental implant cerrahi bir işlemdir ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Dental implant tedavisi zor mudur?

Bazı hastalar dental implant tedavisinden çekiniyor. ‘İmplant tedavisi sırasında ağrı hissedecek miyim? Tedavi sonrasında dişlerim doğal dişlerim gibi mi olacak?’ tarzında endişeler olabiliyor. Dental implant tedavisi, lokal anestezi altında uygulandığı için hastalar işlem esnasında hiçbir şey hissetmezler.  Sonrasında çok hafif ağrı olabiliyor.Bu süreçte hekimin tavsiye edeceği ilaçlar kullanılıyor.

Diş çekildikten sonra dental implant uygulanabilir mi?

Hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte;

•   Uygun hastalarda diş çekimi ile aynı seansta uygulanabilir.
•   Bazı durumlarda diş çekimi sonrasındaki 4-8 hafta aralığında yapılabilir.
•  12-16 haftanın sonunda, alt çenenin duruma göre 3 ay sonra ya da üst çenenin durumuna göre de 6 ay sonrasında uygulanabilir.

Greft operasyonu

Kemik dokularına uygulanacak olan greftleme işlemi iki şekilde yapılabilir. Biri, hastanın uygun bir bölgesindeki kemik dokusunun alınıp, hacmi artırılacak olan bölgeye yerleştirilmesiyle; diğeri ise doğal, sentetik ya da her ikisinin karışımı olan materyalin kullanılmasıyla yapılabilir.

Kemik greftleme uygulamasının ardından aşağıdaki komplikasyonların görülmesi olasıdır;

•  Greftin erimesi,
•  Enfeksiyon ve iltihap,
•  Ağrı,
•  Doku ölümü,
•  Hassasiyet,
•  Greftin tutmaması.

Dentadent Bakırköy Ağız ve Diş Hastanesi ile iletişime geçerek dental implant ve dental implant fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hastanemizde İmplant Yaptıranların Yorumlarını okumak için tıklayın. >>İMPLANT YAPTIRANLAR

İmplant nedir?

İmplant ya da dental implant; titanyumdan üretilen ve eksik dişlerin yerine yerleştirilen yapay diş olarak bilinen vida formunda yapılardır. Yapay diş kökünün üzerine yerleştirilen implant diş, işlev olarak neredeyse eski dişin yerine geçtiği için görünüş olarak da diğer dişlerden ayırt edilemeyecek kadar doğaldır.

Credit: @DENTADENT DİŞ HASTANESİ

İmplant zararları

İmplant zararları konusu, implant tedavisi yaptırmak isteyene hastaların merak ettiği konuların başında gelir. Dental implant, tüm dünyada % 98 başarı oranıyla uygulanan bir işlemdir. Titanyumdan üretildiği için vücutta herhangi bir alerjik bir reaksiyona neden olmaz ve yan etki göstermez.

İmplant yapılan hasta eğer ağız hijyenine dikkat etmezse, diş eti çekilmesi gibi problemleri yaşaması olağandır. Bu gibi durumlarda diş implantında köklerin açığa çıkmasına neden olabilir. Dental implant çevresinde gerekli özen gösterilmezse iiltihap ve enfeksiyon gelişebilir. Bu kişiden kaynaklı bir durumdur. Sıklıkla olmasa da bağışıklık sisteminin implantı istememesi gibi bir problemler de yaşanabilir. Sigara içen kişilerde rastlanabilir.

İmplant tedavisi

Dental implant tedavisi; cerrahi bir işlemle gerçekleştirilir. Uygun pozisyonda, çapta ve uzunlukta yuvalar açılarak implant uygulamasına başlanır. Dental implantta tercih edilen malzemelerin kalitesi, ortamın sterilizasyon ve hijyen şartlarının sağlanması son derece önemlidir. Lokal anestezi altında kolaylıkla gerçekleştirilir.

İmplant fiyatları 2018

Dental implant fiyatları 2018 yılında da merak konusu… En uygun implant tedavisi Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 399 Euro’dan başlayan fiyatlarla gerçekleştirilmektedir. İstanbul’un en iyi implant merkezinde, uygun fiyatla tedavi olmak için 0 530 263 87 63 numaralı WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İmplant yaptıranlar

Nalan Yılmaz (Ev Hanımı)

3 yıl önce Dentadent’te 4 dişime implant uygulaması yaptırmıştım. İşlem sırasında hiçbir şekilde acı veya ağrı gibi problemler hissetmedim. Lokal anestezi altında konforlu bir operasyon süreci geçirdim. Kendi ana dişimden çok daha iyi oldu. Kaliteli implant malzemesiyle yapılan uygulamamdan son derece memnunum. Hiçbir sorun yaşamadım. Düşünen herkese tavsiye ediyorum.

Özgür Özipek (İnsan Kaynakları Yöneticisi)

5 ay süren dişsizliğimden sonra geçtiğimiz ay Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sayesinde nihayet dişlerime kavuştum. Görünüş itibariyle muazzam oldu. Alt çenedeki 2 dişim yüzünden aylarca büyük sorunlar yaşamıştım. Kurtuluşum implant oldu. Danışmadaki arkadaşlardan hekimlere kadar herkes o kadar güler yüzlü ve sıcak ki. Tedavi esnasında sanki ailenizleymişsiniz gibi rahat hissediyorsunuz.

Ahmet Akar (Tekstil Mühendisi)

Yaşınız kaç olursa olsun diş hekiminden korkuyorsanız tedavinizi erteleyebiliyorsunuz. Ben de tedavisini erteleyenlerden biri olarak neden daha öncesinde Dentadent ile tanışmamışım diye kendimi sorguluyorum. Avrupa yakasında iyi bir diş kliniği araştırırken Dentadent’i buldum. Hızlıca randevu oluşturdum ve tedavi sürecim başladı. Hızlıca anlatayım; Öndeki iki dişim çekildi. Bir ay sonrasında da diş kemiğim tamamen eridiğinden kemik tozu konuldu. Sonrasında implant ve ön iki dişe kaplama yapıldı. Sonucu merak ediyorsunuz değil mi? Şahane… Geç kalınmış ama isabetli bir karar olmuş diyenlerdenim. Dentadent’in uzman hekimlerine kendimi emanet ettiğim için şanslı hissediyorum. Dişlerime kavuştum. Eskisinden daha özgür gülümsüyorum.

İmplant çeşitleri

Dental implant tedavisinde uygulanacak olan işlemler, hastanın ağız ve diş durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Uygulanan implant şekilleri aşağıdaki gibidir;

  • Endodontik stabilizatörler
  • Transosseöz implant
  • Endosseöz implantlar
  • İntramukozal insertler
  • Subperiostal implantlar

Dental implantlar, hastanın kemik dokusuna yerleştirilme şekillerine ve kullanılacak olan materyallere çeşitliliklere ayrılır. Dental implant uzmanı olan diş hekiminiz hangi implant tedavisinin size uygun olduğunu belirtecektir. Uygunluğu ölçümleyebilmek adına sizden ağız röntgeni isteyecek; çene yapınıza ve farklı bir hastalığınızın olup olmadığını inceleyecektir. Tedavi planını ise tüm bu detaylara göre şekillendirecektir.

İmplant diş yapımı ne kadar sürer?

İmplant diş yapımı hastanın durumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte 1-3 ay aralığındadır. İlk aşamada hastanın panaromik görüntüsünü elde edebilmek için ağız ve diş röntgeni çekilir. Röntgen sonucuna göre diş hekimi implant tedavisi için bir planlama yapar. Öncelikle çene kemiğinde veya diş etinde olan problemlerin giderilmesi amaçlanır. Bu gibi durumlarda ise maksimum 3-6 ay arasında tedavi tamamlanmış olur.

Türkiye implant tedavisi

Türkiye’de implant tedavisi olmak isteyen ve yurtdışından gelen hastalarımız için özel seçenekler sunmaktayız.

Dental implant tedavi planlaması

Türkiye’ye gelmeden önce e-mail, canlı görüşme, telefon ya da WhatsApp’tan iletişim sağlanır. Bulunduğunuz ülkede panoramik röntgen çektirerek e-mail ve ya kargo yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Dental implant konusunda uzman diş hekimlerimiz panoramik röntgeni inceleyerek yapılacak tedavileri planlayabilirler. Tedavi fiyat bilgisi de bu aşamada paylaşılır.

Dental implant tedavisi randevu kolaylığı

Dental implant tedavi planlamasını takiben kliniğimiz tarafından size en uygun tarih için randevu oluşturulur.

Dental implant uygulaması için havaalanı transfer

Yurtdışından dental implant tedavisi için gelen tüm hastalarımıza özel havaalanı transfer imkânı bulunmaktadır.

Dental implant tedavisi yaptıracak hastalarımız için otel ve konaklama hizmeti

Anlaşmalı olduğumuz otellerde konaklama imkânı sağlanır. Hastalarımız, Türkiye’de bulundukları süreçte dental implant uygulamalarını konforlu bir süreç içerisinde geçirirler.

Dental implant yaptıracak hastalarımız için gezi ve rehber desteği

Hastalarımız hem implant tedavilerini gerçekleştirip, hem de dinlenmek için anlaşmalı olduğumuz tur şirketleri vasıtasıyla İstanbul bölgesini gezme fırsatı bulmaktadırlar.

Dental implant tedavisinde Türkiye’yi tercih eden hastalarımız için iletişim

İletişim formumuzdan dilediğiniz soruları sorabilir, Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin uzman hekimlerinden detaylı bilgileri alabilirsiniz. Dilerseniz iletişim formumuzu da doldurabilirsiniz. Yurt Dışı Hasta Sorumlusu Birimimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Dental implant uygulamaları için İstanbul’un en iyi ağız ve diş sağlığı merkezi olan Dentadent ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz 0 530 263 87 63 numaralı WhatsApp hattımızdan hızlıca randevu oluşturabilirsiniz.


IMPLANT ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.ONLINE RANDEVURANDEVUNUZU PLANLAYIN

Ağız ve diş sağlığınızla ilgili tüm sorunlarınız için randevunuzu hemen planlayabilirsiniz.

HEMEN RANDEVU AL

DOKTORA SORDOKTORUNUZA DANIŞIN

Diş tedavileri hakkında detaylı bilgi ve fiyatları doktorlarımıza sorabilirsiniz.

HEMEN DOKTORA DANIŞ

RÖNTGEN GÖNDERRÖNTGENİNİZİ PAYLAŞIN

Doğru teşhis ve tedavi yöntemleri için röntgeninizi paylaşabilirsiniz.

HEMEN RÖNTGEN GÖNDER
HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.