Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, kişiye özel gülüş tasarımı sayesinde gülüşünüzün fiziksel ve karakteristik özelliklerinize göre yeniden tasarlanmasıdır. Diş estetiği ile neredeyse 10 yaş gençleşmeniz mümkündür.

Gülüş Tasarımı – Estetik Diş

Diş estetiği uygulamaları, en popüler ağız tedavileri arasında yer alıyor. Bir bireyin özgür bir şekilde gülümseyebilmesi için dişlerin, diş etlerinin ve dudakların uyumu son derece önemlidir.

İdeal Gülüş Nedir, Kişiye Özel Gülüş Nasıl Olmalıdır?

İdeal bir gülüşe sahip olmak için dişlerin olması gerektiği gibi düzgün konumlanması gerekir. Üst santral kesici dişler adını verdiğimiz dişlerin diğer dişlere oranla daha belirgin olması gerekir. Dişlerin yüzeyinde herhangi bir renklenme ya da lekelenme gibi problemlerin olmaması gerekir. Dudak seviyesi mutlaka diş eti seviyesiyle uyumlu olmalıdır.

Estetik Gülüş Tasarımında Hangi Tedaviler Yapılıyor?

En popüler diş estetiği uygulamaları nelerdir?

Gülüş tasarımı uygulamaları, beyazlatma, diş eti estetiği (pembe estetik), laminalar, zirkonyum alt yapılı porselenler, ortodontik tedaviler ve implant uygulamalarını kapsamaktadır. Dişlerinizin durumuna ve beklentilerinize göre diş hekiminiz hangi tedavinin uygulanması gerektiğine karar verecektir.

Estetik Diş Hekimliğinde Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma işlemi; ev tipi ve ofis tipi olarak olmak üzere iki ayrı şekilde uygulanabilir. Ofis Tipi Diş Beyazlatma, tek seansla tamamlanabilen ve yaklaşık olarak 40 dakikada diş renginin birkaç ton açılabildiği işlemdir. Ev tipi diş beyazlatma işlemi ise hekimin vereceği şeffaf plak ve beyazlatıcı jeller ile uygulanan yöntemdir. Anlık olarak sonuç alınmaz.

Estetik Diş Hekimliğinde Porselen Lamina Uygulamaları

Porselen lamina uygulamasında dişlerin üzerlerine yaprak porselenler yapıştırılır. Laminalar sayesinde aynı gün içinde daha estetik ve bembeyaz dişlere kavuşmak mümkündür.

Estetik Diş Hekimliğinde Zirkonyum Alt Yapılı Uygulamalar

Zirkonyum alt yapılı uygulamalar, estetik diş hekimliğinde yaygın olarak kullanılan yöntemlerdendir. Zirkonyum ışığı geçirebilen yapısından dolayı kendi doğal dişlerinize son derece yakındır. Doku dostu bu materyal olduğundan diş etlerinde herhangi bir olumsuz reaksiyona sebebiyet vermez.

Estetik Diş Hekimliğinde Ortodontik Tedaviler

Estetik diş tedavilerinin önemli bir bölümünü oluşturan ortodontik tedavilerde hastaya birçok alternatif seçenek sunulabilir. Metal braketler ya da şeffaf apareyler sayesinde diş çapraşıklıkları giderilebilir. Görünmeyen diş telleri ile estetik açıdan herhangi bir kaygı yaşamadan da tedavi olmak mümkündür.

Estetik Diş Hekimliğinde İmplant Uygulamaları

Dental implant uygulamaları sayesinde komşu dişlere herhangi bir zarar vermeden eksik dişler tamamlanması amaçlanır. Doğal dişiniz gibi olduğu için kişinin ağız ve diş yapısında herhangi bir bozulmaya neden olmaz.

Estetik Diş Fiyatları

Estetik Diş Fiyatları 2019 hakkında detaylı bilgi almak için Estetik Diş Kliniğimiz Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.