Diş Dolgu Fiyatları 2021

Diş dolgu fiyatları 2021 yılında ne kadar? Dolgu tedavisi nedir ve nasıl yapılır? Estetik dolgu nedir? 2021 Estetik diş dolgu fiyatları ne kadar? gibi sorularının cevaplarına Diş Dolgu Fiyatları 2021 yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dolgu tedavisi nedir ve nasıl yapılır?

Çürük diş problemi yaşayanlar estetik dolgu tedavisi seçenekleriyle 2021 yılında da ağız ve diş sorunlarını kolaylıkla çözüme kavuşturabilirler. Çürük nedeniyle zarar gören bir dişe, normal fonksiyonunu ve görünümünü kazandırmanın en ideal yolu estetik dolgu tedavisidir. Dolgu tedavisi sırasında, ilk öncelikle çürümüş diş dokusu o bölgeden uzaklaştırılır ve dişte etkilenen kısım tamamen temizlenir. Son aşamada diş, dolgu malzemesi ile doldurur. Diş dolgusunun amacı, bakterilerin girebilecekleri boşlukların uygun madde ile kapatılarak dişteki çürüğün ilerlemesinin engellenmesidir.

Estetik dolgu nedir? Estetik dolgu fiyatları ne kadar?

Estetik dolgu işlemlerinden olan kompozit dolgu, dişin doğal rengindedir ve dişe tek seansta direkt uygulanabilir. Kırık, çürük ya da aşınan dişlerin tedavisinde de ideal bir seçenektir. Dişlerde meydana gelen renklenme problemini gidermek için de tercih edilirler. Diş arasındaki ayrıklıkları kapatmak için, dişlerdeki boy farklılıklarını ortadan kaldırarak diş boyunu uzatmak için kurtarıcı bir tedavi seçeneğidir. Estetik amalgam dolgular ise çoğunlukla arka dişler için uygulanan, çiğneme şiddetine ya da aşınmaya direnç gösteren dolgulardır. Estetik inley-onley dolgular, laboratuvar ortamında hazırlanan dayanıklı porselen dolgu çeşitlerindendir. Dolgu yapılabilecek kadar yeterli diş dokusu bulunmadığı durumlarda uygulanabilirler. Estetik diş dolgu fiyatları dişe dolgu yapılacak olan bölgeye, yapılan işlemlere, tedaviyi uygulayacak hekime, göre değişiklik gösterebilir.

Diş dolgu fiyatları 2021 yılında 310-450TL arasındadır. 2021 için belirtilen diş dolgu ücret aralığı yalnızca hastayı ve kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla belirtilmiştir. 2020 diş dolgu fiyatları ve estetik diş dolgu uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için İstanbul’un en iyi diş hastanesi Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.