Diş Dolgu Fiyatları 2018

Diş dolgu fiyatları ne kadar? Dolgu tedavisi nedir ve nasıl yapılır? Estetik dolgu nedir? 2018 yılında dolgu fiyatları neye göre değişti? gibi sorularının cevaplarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dolgu Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çürük diş problemi yaşayan kişiler son teknolojik sistemler beraberinde estetik dolgu alternatifleriyle ağız ve diş sorunlarını kolaylıkla çözüme kavuşturabilirler. Çürükten dolayı zarar görmüş bir dişe, normal işlevini ve görünümünü kazandırmanın en mükemmel yolu dolgu tedavisidir. Dolgu işlemi esnasında, önce çürümüş diş dokusu uzaklaştırılır ve dişte etkilenen bölge temizlenir. Sonrasında diş, dolgu malzemesi ile doldurur. Diş dolgusu ile amaç, bakterilerin girebilecekleri boşlukların uygun madde ile kapatılması ve çürüğün ilerlemesinin engellenmesidir.

Estetik Dolgu Nedir? Estetik Dolgu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kompozit dolgular, dişin kendi renginde olan ve dişe direkt uygulanabilen estetik dolgulardır. Kompozit dolgu, dişe tek seansta kolayca uygulanabilirler. Kırık, çürümüş veya aşınmış dişlerin tedavisinde de ideal bir seçenektir. Dişlerde meydana gelen renk bozukluklarını gidermek ve daha düzgün bir yapı oluşturmak için de tercih edilebilir. Diş arasındaki boşlukları kapatmak için, dişlerdeki boy farklılıklarını ortadan kaldırarak diş boyunu uzatmak için kompozit dolgular kurtarıcıdır.

Amalgam dolguları, özellikle arka dişler için kullanılan, çiğneme kuvvetine ve aşınmaya son derece direnç gösteren ve dişi koruyan dolgulardır.

İnley-onley dolgular, laboratuvar ortamında hazırlanan hem estetik hem de dayanıklı porselen dolgulardır. Dolgu yapılabilecek yeterli diş dokusu bulunmadığı durumlarda tercih edilebilir. Uzun ömürlüdür ve kalan sağlam diş dokusunu korur.

Dolgu fiyatları dişe dolgu yapılacak olan bölgeye, yapılan işlemlere, tedaviyi uygulayacak hekime, göre değişiklik gösterebilmektedir.

Diş dolgu fiyatları 180-260 TL arasında değişiklik göstermektedir. Paylaşılan diş dolgu fiyatı yalnızca hastayı ve kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla belirtilmiştir. 2018 diş dolgu fiyatları ve estetik diş dolgu uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için İstanbul’un en iyi diş hastanesi Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.