Çürük Diş Tedavisi

Çürük diş tedavisi nasıl yapılır sorusu çürük diş problemi yaşayan hastaların merak ettiği konuların başında geliyor. Diş kökü kanallarının yanı sıra sinir dokusu ve dişi çevreleyen dokularla ilgili problemlerin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen Endodonti uzmanı, dişin mevcut durumunu değerlendirerek dolgu, florür veya kanal tedavisi gibi uygulamalardan birini tercih edebilir.

ÇÜRÜK DİŞ ZARARLARI

Çürük diş tedavi edilmediğinde vücuda büyük zarar verir. Özellikle dişin düzenli olarak fırçalanmadığı durumlarda diş aralarında biriken bakteriler, zamanla çürüğe neden olarak vücudu etkiler. Çürük diş, kalbi, mideyi, böbrekleri ve daha birçok organa tahribat verebilir. Çürük diş kokusu ciddi derecede rahatsız edicidir. Bu sebeple ağız ve diş sağlığımıza dikkat etmeli, günde 2 kere dişlerimizi fırçalamalı ve düzenli aralıklarla diş hekimi kontrollerimizi ihmal etmemeliyiz.

ÇÜRÜK DİŞ AĞRISI

Çürük diş ağrısı kişileri günlük hayatta ciddi derecede zor durumda bırakan bir ağrıdır. Şiddetli diş ağrısı yaşıyorsanız ağrıyan diş başta olmak üzere dişlerin arasında bulunan artıkları diş ipi ile temizlemeli ve dişlerinizi fırçalamalısınız. Diş hekimine gidilemeyecekse dahi çürük diş ağrısı çektiğiniz dişe hiçbir şekilde kolonya, alkol vb. şeyler sürülmemelidir. Tüm bu uygulamalar diş etini tahrişe sebep olur ve ikinci bir ağrıyla karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Hekiminizle iletişime geçmeli ve bir ilaç alarak ağrıyı dindirmeyi amaçlamalısınız. Ertesi gün hemen diş hekimi kontrolüne gitmelisiniz.

ÇÜRÜK DİŞİ KURTARMAK – DİŞ ÇÜRÜĞÜNÜ ENGELLEMEK İÇİN NELER YAPILMALI?

Çürük dişi kurtarmak için; dişleri düzenli fırçalamak, diş ipi ve ağız gargarası kullanmak gerekir. Dengeli beslenerek ağız ve diş sağlığına özen gösterilmelidir. Fındık, fıstık ve ceviz gibi çerezlerin kabukları ağızda kırılmamalıdır. Aşırı asitli ve şekerli yiyecek-içeceklerin tüketiminden sonra ağız içi suyla çalkalanmalıdır. Düzenli şekilde diş hekimine gidilmeli, panoramik röntgen çekimiyle çürük dişin var olup olmadığı kontrol edilmelidir.

ÇÜRÜK DİŞ TEDAVİ FİYATLARI

Çürük diş tedavi fiyatları için öncelikle uzman hekimlerimize muayene olunmalı ve uygun tedavi yöntemleri belirlenmelidir. Hangi dişte çürük olduğu ve çürük dişe hangi işlemlerin uygulanacağı belirlendikten sonra hasta ile çürük diş tedavi fiyatı paylaşılır.

Çürük diş, çürük diş tedavi uygulamaları ve çürük diş tedavi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI RANDEVU

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.