Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama Doku dostu Zirkonyum estetik, sağlamlık ve doğallık gibi konularda en yüksek kaliteye sahip bir alaşım olduğu için diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Diğer metallerin aksine hem basınca dayanıklı olması hem de ışık geçirgenliğinin bulunması nedeniyle arka ve ön dişler için uygun bir maddedir.

Zirkonyum, Zirkonyum Diş kaplama, Zirkonyum kaplama, Dentadent Bakırköy diş hastanesi, en iyi diş kliniği, diş hastanesi, en iyi endodontist,Zirkonyum diş nasıl uygulanır?

Ağızdan alınan ölçü ile hazırlanan model üzerine dişlerinizin bir mum modeli oluşturulur. Bilgisayar destekli cihaz ise, bu mum modelden aldığı bilgiler ışığında zirkonyum oksit bloğu aşındırır ve dişlerinizin alt yapısını hazırlanmasına destek olur.

Zirkonyum hangi durumlarda uygulanır?

   Dişlerdeki renklenmeler veya diş beyazlatma gibi bazı işlemlerden sonuç alınamayan ileri düzeydeki problemlerde zirkonyum tedavisi uygulanır. Ayrık ya da önceden kesilmiş dişlerde, metal destekli köprü veya kaplamalarda ve kırık dişlerin düzeltilmesinde zirkonyum ideal bir tedavi seçeneğidir.

Zirkonyum diş kaplamasının avantajları nelerdir?

   - Sıcak soğuk hassasiyeti neredeyse yoktur.
   - Estetik ve ışık geçirgenliği sayesinde zarif ve doğal görünüm sunar.
   - Zirkonyum hem mekanik hem de kimyasal şekilde dişe tutturulduğundan daha sağlamdır.
   - Porselen yüzeyinin pürüzsüzdür. Dolayısıyla sigara ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan diş lekeleri ve diş taşı problemlerine neden olmaz.
   - Ağızda tat bozukluğu, diş eti problemi veya ağız kokusuna yol açmaz. Sağlıklı bir alaşımdır.
   - Ağrısız bir işlem olan zirkonyum uygulaması sonrasında iyileşme süreci kısadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Nedir?

    Zirkonyum Fiyatları ile ilgili bilgiyi Bağdat caddesi Dentadent Diş Kliniğimizden veya Bakırköy Diş Kliniğimizden edinebilirsiniz. 
    Zirkonyum diş kaplama tedavisi için Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Diş Tedaviniz ve Zirkonyum Kaplama ile ilgili her türlü soru için: 

 +90 212 660 44 00 

numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman Ekibimiz sizleri bilgilendireceklerdir.

HIZLI RANDEVU Dentadent Whatsapp

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.