İstanbul Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimlerimiz


Dr. Dt. Namık Kemal Ayhan / Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı


Türkiye’nin sayılı çene cerrahisi uzmanından biri olan Dr. Namık Kemal Ayhan, Kuleli Askeri Lisesi’nden sonra eğitimine devam ettiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1990 yılında başarıyla mezun oldu. Aynı yıl, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora programına başlayan Doktor Ayhan, 1995 yılında DENTADENT’i kurdu ve 1997 yılında doktora tezini üstün bir başarı ile vererek mezun oldu. Dr. Ayhan, gene yurdun çeşitli bölgelerinden gelen çok sayıda hastayı DENTADENT bünyesinde tedavi etmektedir. Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Namık Kemal Ayhan, mezun olduğu günden buyana akademik ve bilimsel çalışmaları yakından takip etmekte, gerek yurt içi gerekse yurt dışında düzenlenen kongre ve sempozyumlara katılmakta ve birçok klinik çalışmalar yapmaktadır. Doktor Ayhan ayrıca, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Dr. Dt. Hüseyin Demirkesen / Kanal Tedavisi Uzmanı


 Endodonti (Kanal Tedavisi) uzmanı doktor Hüseyin Demirkesen, orta ve liseyi öğretimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır.
Akademik hayatını devam ettirdiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden 1995 yılında başarılı bir şekilde tamamlayan Doktor Demirkesen, mezuniyetinin ardından ara vermeden başladığı Endodonti Anabilim Dalı’ Doktora Programın’ını üstün başarıyla tamamlamıştır.
2000 yılından beri DENTADENT bünyesinde kanal tedavisi uzmanı olarak çalışan Doktor Hüseyin Demirkesen, devamlı olarak akademik ve bilimsel çalışmaları yakinen takip etmekte, yurt içi ve yurt dışında organize edilen kongre ve sempozyumlara sürekli olarak katılmaktadır.
İyi derecede Almanca bilen Doktor ayrıca, Türk Endodonti Derneği’nin de üyesidir.

Dr. Dt. Merih Tanyel / Diş Eti Hastalıkları Uzmanı


Periodontoloji (Diş eti hastalıkları) ve cerrahisi uzmanı Dr. Merih Tanyel, orta ve lise öğretimini Cağaloğlu Anadolu Lise’sinde tamamlamıştır.  2004 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden başarıyla mezun olan Doktor, vakit kaybetmeden İstanbul Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora programına başlamış ve başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Başta uluslar arası olmak üzere, yurt içinde de organize edilen kongrelere ve sempozyumlara katılmaktadır. Çeşitli klinik çalışmaların içerisinde bulunan doktor ayrıca, Türk ve Avrupa Periodontoloji Derneklerine üyedir, İngilizce ve almanca bilmektedir.

Dr. Dt. Benan Oğuz / Ortodonti Uzmanı


Ortodontist (Ortodonti Uzmanı) Dr. Benan Oğuz, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1992 yılında üstün bir başarıyla mezun olmuştur. 1993-1999 yılları arasında, 19 Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde araştırma görevlisi olan Dr. Oğuz, doktora tezini de yine bu fakültede tamamlamış ve ‘Ortodontist’ ünvanını almaya hak kazanmıştır.  1999-2000 tarihleri arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Ortodonti Bölümünde doktor olarak askerlik hizmetini tamamlayan yapan Dr. Oğuz, askerlik görevinin ardından akademik kariyerine nokta koymuş, Türkiye’nin önde gelen Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerinde Ortodontist olarak görev almıştır.

Dr. Dt. Cevdet UTKU / Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı


Ağız Diş Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Cevdet Utku, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lise’sinde öğrenimini tamamlamıştır. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde akademik eğitimine başlayan Dr, 1999 yılında başarılı bir şekilde mezun olmuş ve aynı sene İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora programına başlamıştır. 2006 yılında başarılı bir şekilde doktora programını da tamamlayan Dr. Cevdet Utku uzun senelerdir DENTADENT bünyesinde bulunmaktadır. Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanlığı alanında birçok bilimsel ve akademik çalışmanın içerisinde bulunan ve yakinen takip eden Dr. Utku, uluslararası konferans ve sempozyumlara katılmakta, çeşitli klinik çalışmalarda yer almaktadır.

Dr. Dt. Soner Şişmanoğlu / Restoratif Tedavi Hekimi


Diş Hekimi Soner ŞİŞMANOĞLU, ilk ve orta öğretimini Kırklareli’de tamamlamış olup İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden (ÇAPA) “Protez Kullanan Hastalarda Ağız Sağlığı” başlıklı bitirme tezi ile mezun olmuştur. Vakit kaybetmeden İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora programına başlamıştır. Gülüş tasarımı (Digital Smile Design), estetik diş hekimliği uygulamaları, dişlerin sadece ön yüzeyine uygulanan ve dişlerde daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlayan porselen lamina uygulamaları, dişlere zarar vermeden dişlerin aralıklarının kapatılmasını sağlayan bonding uygulamaları ve diş beyazlatma uygulamaları gibi estetik tedavi yaklaşımları hekimin özel ilgi alanına girmektedir.  Aynı zamanda Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD) üyesi olan Diş Hekimi Soner ŞİŞMANOĞLU’nun mesleki ilgi alanı Estetik Diş Hekimliği’dir. Alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası hakemli, akademik dergilerde yayınları bulunmaktadır. Diş Hekimimiz Soner ŞİŞMANOĞLU alanındaki gelişmeleri yakinen takip etmekte, gerçekleştirilen bir çok kongre ve sempozyuma katılmaktadır.

Dr. Dt. Büşra Kayacıoğlu / Diş Protez Uzmanı


 Üsküdar Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmış ve yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. 2013 yılından beri İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı doktora programında yüksek öğrenimine devam etmektedir. Dentadent bünyesinde protez uzmanı olarak çalışan Dt. Büşra Kayacıoğlu devamlı olarak akademik ve bilimsel çalışmaları takip etmekle birlikte, birçok dergide yayınlanmış makaleleri ve kongrelerde sunulmuş posterleri bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı kongre ve sempozyumlara sürekli olarak katılmaktadır.

Dr. Dt. Feyza Nur Görken / Pedodonti uzmanı


Pedodonti (Çocuk Dişhekimliği) Uzmanı Doktor Feyza Nur Görken, ilk ve orta öğretimini Ankara’da tamamlamış olup 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden başarıyla mezun olmuştur. Vakit kaybetmeden İstanbul Üniversitesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda doktora programına başlamış ve başarılı bir şekilde 2014 yılında mezun olmuştur.
Çocuk dişhekimimiz Dr. Feyza Nur Görken, alanındaki gelişmeleri yakinen takip etmekte, yurt dışı ve yurt içinde gerçekleştirilen birçok kongre ve sempozyuma katılmaktadır.

Dt. Murat Karakaş / Restoratif Tedavi ve Protez Hekimi


1970 yılında İstanbul’da doğan Murat Karakaş; ilköğretimi Ankara’da tamamlamıştır. Orta ve lise eğitimini İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girmeye hak kazanmıştır. 1995 yılında mezun olup, o tarihten bu yana mesleki gelişmeleri, seminerler ve yayınlar aracılığı ile takip ederek mesleğini sürdürmektedir. Özel ilgi alanları felsefe, tarih, müzik ve sinemadır.

Dr. Dt. Esin İlkem Kuru / Ağız Diş Çene Cerrahisi Uzmanı


 Ağız Diş Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Esin İlkem Kuru İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesindeki yüksek lisans eğitimini 2010 yılında 3. lük derecesi tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi ABD’na birinci olarak kabul edilmiştir. 2010-2016 yılları arasında İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Çapa kliniğinde akademik araştırmalarını, hasta kabulunu ve klinik çalışmalarını sürdürmüştür. Alanında çeşitli makaleler de yayınlayan Dr. Esin İlkem Kuru 2016 yılının Ocak ayında ”Kemik Rejenerasyonu” alanındaki doktora tezini başarı ile tamamlayarak “Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı” ünvanını almıştır. Ağız Diş Çene Cerrahisi ve Dental implantoloji alanındaki akademik çalışmaları ve bilimsel etkinlikleri yakın olarak takip etmektedir.

Dr. Sinem Kuru / Pedodonti Uzmanı


Pedodonti (Çocuk Diş hekimi) uzmanı Doktor Sinem Kuru, ilk ve orta öğretimini Sakarya’da tamamlamış olup 2006 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2011 yılında başarıyla mezun olmuştur. Mezuniyetini takiben, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Ana Bilim Dalı’nda doktora programına başlamış, 2017 yılında başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası hakemli, akademik dergilerde yayınları bulunmaktadır. Çocuk diş hekimimiz Dr. Sinem Kuru, alanındaki gelişmeleri yakinen takip etmekte, yurt dışı ve yurt içinde gerçekleştirilen birçok kongre ve sempozyuma katılmaktadır.

Dr. Dt. Başar Şık / Diş Eti Hastalıkları Uzmanı


Periodontoloji (Diş eti hastalıkları) ve Cerrahisi Uzmanı Dr. Başar ŞIK, 1973 Mersin doğumludur. Orta ve lise öğretimini İçel Anadolu Lise’sinde tamamlamıştır. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden başarıyla mezun olup vakit kaybetmeden İstanbul Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda doktora programına başlamış ve 2004 yılında başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Başta uluslararası olmak üzere, yurt içinde de organize edilen kongrelere ve sempozyumlara katılmaktadır. Çeşitli klinik çalışmaların içerisinde bulunan doktorumuz ayrıca, Türk ve Avrupa Periodontoloji Derneklerine üyedir, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 1 çocuk sahibidir.

Dr. Serdar Özbakım / Diş Protez Hekimi


Diş protez ve restoratif tedavi uzmanı dişhekimi Serdar Özbakım, orta ve liseyi öğretimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır.
Akademik hayatını devam ettirdiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden 1995 yılında başarılı bir şekilde mezun olmuştur.1995 yılından bu yana mesleki gelişmeleri, seminerler ve yayınlar aracılığı ile takip ederek mesleğini sürdürmektedir. 2016 yılından itibaren Diş protez ve restoratif tedavi uzmanı olarak Dentadent bünyesinde çalışmaya devam etmektedir. Almanca –ingilizce bilmektedir.

Mehmet Hakan Külahçı / Diş Protez ve Restoratif Tedavi Uzmanı


Diş protez hekimi M.Hakan Külahçı Beyşehir Anadolu Öğretmen Lisesinden 2011 yılında mezun olduktan sonra, Akademik hayatını devam ettirdiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı doktorasını 2016 yılında tamamlamıştır. 2016 yılından itibaren Diş protez ve restoratif tedavi uzmanı olarak Dentadent bünyesinde çalışmaya devam etmektedir. Almanca –ingilizce bilmektedir.
Katıldığı seminerler:
EDSA & School of DentalMedicineUniversity of Zagreb SummerCamp Ağustos 2016
TDB 22. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi Mayıs 2016
KerrEndodontics Güncel Kanal Şekillendirme ve Obturasyon Yöntemleri Şubat 2016
Greatist 2015 Diş Hekimliği Kongresi Ekim 2015
İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 7. Uluslararası Bilimsel Kongresi, Kasım 2014